Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Абрамович продав Челсі за майже $4,9 млрд – що відомо про нових власників

Російський олігарх Роман Абрамович продав лондонський футбольний клуб Челсі. Офіційний сайт аристократів підтвердив факт продажу.

Новими власниками синіх стане консорціум Clearlake Capital на чолі з американцем Тоддом Болі. До нього також входять швейцарець Гансйорг Вісс та американець Марк Волтер.

Нові власники Челсі із США також є співвласниками бейсбольного клубу Лос-Анджелес Доджерс.

— Футбольний клуб Челсі підтверджує, що були погоджені умови, на яких нова група власників на чолі з Тоддом Болі (і його компанія Clearlake Capital), Марком Волтером і Гансйоргом Віссом придбає клуб. Очікується, що продаж буде завершено наприкінці травня, коли буде отримано всі погодження. Більше деталей про угоду з’явиться з часом, – йдеться в офіційній заяві.

Вартість угоди складе приблизно €4,9 млрд (4,25 млрд фунтів). Більшість виручених від продажу коштів російський олігарх має намір направити на благодійність, а решту — інвестувати в клубний стадіон, академію та жіночу команду.

Сама угода складається із двох частин: €2,8 млрд фунтів – плата за акції клубу. Це ті кошти, які міг би отримати сам Абрамович, якби продавав клуб до запровадження проти нього санкцій. Їх відправлять на благодійність. Ще приблизно €1,9 млрд – підуть на розвиток клубу.

Що відомо про нових власників Челсі?

Тодд Болі – американський бізнесмен, співвласник (20% акцій) бейсбольного клубу Доджерс з Лос-Анджелеса. Статки – $4,5 млрд доларів. Йому – 46 років.

Марк Волтер – теж американець, основний власник Доджерс. За даними британських медіа, він приєднався до заявки на покупку вже в процесі боротьби за Челсі, на запрошення Болі. Статки – $3,9 млрд. Йому 62 роки.

Гансйорг Вісс – швейцарський підприємець, який зробив статки у медичній сфері. Він був одним із перших, хто сам повідомив, що отримав пропозицію щодо купівлі Челсі. Статки – $5 млрд. Йому 86 років.

2 березня повідомлялося, що Роман Абрамович хоче спішно продати ФК Челсі через запроваджені проти нього санкції. Серед ймовірних нових власників тоді звучало ім’я швейцарського мільярдера Гансйорга Вісса.

Джерело: ФК Челсі

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-07 18:59:16

Магазин Автозапчастин м.Ніжин