Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Аби очистити річку: у Стрижень випустили 300 кг риби

Аби очистити річку: у Стрижень випустили 300 кг риби

У Чернігові у Стрижень біля другої дамби випустили 300 кілограмів білого та чорного амуру, товстолобиків та коропів. Зробили це жителі Стрілецької Набережної з власної ініціативи, повідомляє Суспільне.

За словами ініціатора акції Андрія Требуха, все для того, аби очистити річку від трави і водоростей.

«Білого амура, чорного амура, що дуже велика рідкість на сьогодні, білого товстолоба і декілька видів коропів. Виходили з того, що чорний амур поїдає мушлі, білий амур чистить річку і поїдає водорості і короп теж. Тут достатньо кормової бази, щоб харчуватись зеленню».

Ідея очистити і оздоровити річку виникла у голови управляючої компанії «Стрілецька набережна» Олександра Малиша.

«Згадав дитинство, і яка річка Стрижень була чистою, її постійно чистили від трави і зайвої водорості. І тому ми з мешканцями, ідея була моя, підтримали її мешканці Стрілецької набережної, і забудовник надав допомогу», – сказав Олександр Малиш.

«Ми хотіли, щоб ця ідея стала викликом, тут не стоїть питання в грошах, нам допомогло підприємство. Це Жавинка, наша “Чернігівриба”, яка спонсорувала, допомагала з транспортом і рибою», – каже Андрій Требух.

Випустили мальків і дорослу рибу. Еколог Юрій Карпенко каже, ці види риби дійсно допоможуть зменшити замуленість річки, якщо їх кількість правильно розрахована.

«Товстолоб і білий амур – це риби, які живляться рослинними рештками і рослинністю. Це види, які спроможні зменшувати кількість рослин, що зростають на березі, у товщі води, і так далі. Якщо риби буде занадто багато, то вона буде голодувати і вона природно буде відмирати. Якщо її занадто мало, вона, в принципі, ту функцію не виконає. Тобто оптимальні розрахунки потрібно робити».

Місцеві жителі сподіваються, що риба буде розмножуватися. За словами Андрія Требуха, головну загрозу бачать у браконьєрах.

«Це класний і крутий кайф, який не хочеться, щоб зіпсували рибалки з сітками чи електровудками. Сама компанія і самі жителі говорять про те, що ми будемо боротися, звертатися в органи».

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
18.05.2021