Українські перехоплювачі збивають ворожі «Молнії» та стримують штурми на Олександрівському напрямку

На Олександрівському напрямку окупанти не припиняють штурми, однак українські бійці успішно стримують їх за допомогою FPV-дронів та інших ударних безпілотників.
Про це в ефірі Армія TV повідомив командир батареї перехоплювачів БПЛА зенітно-ракетного дивізіону 23-ї окремої механізованої бригади з позивним «Лицар».
За його словами, українські військові постійно застосовують FPV-дрони та важкі ударні безпілотники, щоб знищувати противника та не допустити його просування.
«Ми постійно зустрічаємо його нашими засобами ураження, нашими FPV та іншими важкими ударними дронами, постійно стримуючи, постійно контролюючи те, що відбувається на передньому краї», — зазначив військовий.
Командир розповів, що на цій ділянці фронту росіяни переважно використовують дешеві ударні безпілотники типу «Молнія», «Молнія-2» та «Молнія-2Р». Розвідувальні БПЛА противника в районі відповідальності бригади з’являються значно рідше.
Основне завдання українських перехоплювачів — знищення саме таких цілей, щоб максимально захистити українську піхоту та не допустити ураження позицій.
Водночас «Лицар» зазначив, що російські ударні дрони продовжують еволюціонувати. Окупанти намагаються збільшити їхню швидкість, аби ускладнити роботу українських перехоплювачів. Попри це, ефективність застосування дронів типу «Шахед», «Герань» і «Гербера», за його оцінкою, суттєво знизилася.
Натомість російська армія дедалі частіше робить ставку на авіаційні удари та застосування керованих авіабомб, скорочуючи використання невеликих ударних безпілотників оперативного рівня.
Також військовий повідомив, що противник намагається розвивати власний напрямок дронів-перехоплювачів. Однак наразі ця робота не має системного характеру.
«Вони досі перебувають у пошуку ефективних засобів. Ми фіксуємо їхню роботу, але говорити про масове чи системне застосування таких перехоплювачів поки що не можна», — підсумував командир.
Як повідомляла АрміяInform, на Олександрівському напрямку російські військові дедалі частіше намагаються просочуватися до українських позицій поодинці, використовуючи зелені насадження.




























