210 таборів для «перевиховання»: кремль тренує викрадених українських дітей до війни

За даними Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, щонайменше 210 об’єктів по всій росії та на окупованих територіях використовуються для незаконного утримання та «перевиховання» депортованих українських дітей.
Про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації при РНБО.
Зазначається, що понад половину цих місць контролюють федеральні та місцеві органи влади рф. «Зокрема, українських дітей розміщували на базі відпочинку управління справами президента рф», — наголошують у ЦПД.
У підмосковному комплексі «Снєгірі» створено центр «юний патріот», де дітей піддають системному «перевихованню». «Дослідники зафіксували випадки, коли дітей перевозили літаками, що належать управлінню справ президента рф, для участі у військових програмах», — йдеться у повідомленні.
«На десятках об’єктів дітей віком від 8 років навчали стрільбі, метанню гранат, тактичній медицині та керуванню дронами», — повідомляють у Центрі.
У ЦПД зазначають, що кремль намагається подати цей злочин як «гуманітарну місію» чи «порятунок від обстрілів», паралельно поширюючи фейки про нібито «евакуацію Україною» дітей до Європи.
Як повідомляла АрміяInform, на окупованій Донеччині російські військові — фіналісти конкурсу «Донбасс. СВОи Герои» — з осені проводитимуть у школах так звані «уроки патріотизму», де розповідатимуть дітям про свій «бойовий шлях».