Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Водійське з фейкового сайту – як розпізнати шахраїв і вберегтися від обману

У мережі зростає кількість шахрайських ресурсів, які обіцяють швидке й «безпроблемне» отримання посвідчення водія – без навчання, складання іспитів і навіть без відвідування сервісного центру. Проте за привабливими обіцянками стоїть звичайний обман: громадяни ризикують залишитися і без грошей, і без документів.

Заступниця начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях Людмила Деркач:

«На фейкових сайтах часто копіюють дизайн офіційних державних ресурсів, додають підроблені реквізити та навіть фейкові «відгуки» нібито задоволених клієнтів. Ці ресурси маскуються під офіційні сторінки сервісних центрів МВС.

Ми неодноразово фіксували випадки, коли громадяни звертаються до нас із питанням про отримане “водійське”, якого в реєстрі просто не існує. Наполегливо рекомендємо перевіряти інформацію тільки на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС — hsc.gov.ua. Пам’ятайте, що посвідчення водія видається виключно після навчання та успішного складання іспитів. Жодні “швидкі послуги” в обхід закону є нелегальними та незаконним».

У регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях  нагадують: будь-яке посвідчення, яке не внесене до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, є недійсним. Такі документи не лише не мають юридичної сили, а й можуть стати підставою для кримінальної відповідальності — як для шахраїв, так і для тих, хто свідомо користується підробкою.

Сервісні центри МВС вкотре попереджають:

  • адміністратори не ведуть листування у месенджерах (Viber, WhatsApp, Telegram тощо).
  • офіційні сайти мають домен gov.ua. Адреса сайту Головного сервісного центру МВС — https://hsc.gov.ua.
  • уперше отримати водійське посвідчення можна тільки після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.
  • іспити проходять лише в екзаменаційних хабах сервісних центрів МВС, особиста присутність обов’язкова.
  • дистанційно скласти іспити неможливо.
  • усі офіційні платежі здійснюються лише за реквізитами, які надає адміністратор після перевірки документів, через банківську установу або онлайн.

 У разі підозри на шахрайство слід звернутися до поліції або повідомити про випадок у будь-який сервісний центр МВС.

Як повідомляв MYNIZHYN, 25-річний житель Ніжина став жертвою шахраїв під час онлайн-покупки. Чоловік замовив мобільний телефон через сайт безкоштовних оголошень і одразу перерахував повну суму оплати — понад 66 тисяч гривень — на два різні рахунки, які вказав так званий продавець. Після цього зв’язок із «продавцем» обірвався, а телефон так і не надійшов.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube


Джерело: mynizhyn.com
2025-05-27 09:31:30