Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

З тріщиною у черепі — історія бійця, який повернувся у стрій після двох поранень

Його історією у себе у Facebook поділилася 17 Полтавська бригада НГУ «Рейд».

Там розповіли, що до повномасштабного вторгнення Сергій з армією пов’язаний не був і працював різноробочим.

«Після призову він проходив підготовку у Полтаві, де служив у підрозділі, що охороняв стратегічні об’єкти. Згодом його перевели до бойового підрозділу — почався новий етап у житті. Навесні 2023 року Сергій уперше опинився в районі бойових дій. Його підрозділ зайняв позиції в Запорізькій області», — йдеться у повідомленні.

Після цього Сергія перевели на Сумщину, де він охороняв держкордон, а через три місяці відправили ближче до Курської області, де ситуація виявилась значно складнішою.

Коли він опинився на новій позиції, то замість запланованих чотирьох діб пробув там разом з побратимами цілих 11, оскільки ворог заблокував шлях для евакуації.

«Вирушила перша група, її накрило артилерією, дронами. Ми залишились і повернулися лише вдвох… Ми тримали позицію до останнього, поки дозволяла обстановка. Коли надійшла команда, приєдналися до групи і вийшли з оточення. Поранених забрали, і ми разом із ними дістались у безпечне місце», — згадує боєць.

Втім, найбільші випробування для нього були ще попереду.

Так, під час одного з бойових виходів Сергій отримав осколкове поранення від гранати.

«Ми були в складі першої групи. Коли допомагали вогнем нашим, отримав осколкове поранення — несерйозне, але запам’яталося», — ділиться український воїн.

Наступне поранення виявилося вже серйознішим.

«Цього разу кульове. Куля пройшла під край каски і залишила тріщину у черепі. Спочатку Сергій не зрозумів, наскільки це серйозно. Його евакуювали сапери. Медичну допомогу надавали поетапно — від стабілізаційного пункту до госпіталів у кількох містах», — зазначають у 17 бригаді.

І хоча військово-лікарська комісія у підсумку визнала його «обмежено придатним», Сергій повернувся на службу.

«Сергій — один із тисяч українських військових, які, незважаючи на втому, біль і ризик, продовжують виконувати свій обов’язок. Його історія — це приклад витримки, сили духу і вірності бойовим побратимам», — констатує «Рейд».

Був одним з найрезультативніших пілотів Повітряних Сил ЗСУ — історія легендарного Олександра Мигулі

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-04-23 16:14:00