Настав час діяти: помічники Трампа незадоволені зусиллями Європи щодо України

Помічники президента США Дональда Трампа висловили невдоволення зусиллями Європи щодо зміцнення України.
Про це йдеться у матеріалі The Economist з посиланням на дипломатів у Вашингтоні.
Що думають помічники Трампа про зусилля Європи щодо України
Дипломати у Вашингтоні стверджують, що деякі помічники Трампа приватно кажуть, що вони “ситі по горло” зусиллями Європи для зміцнення України.
У виданні зазначили, що поки що європейці рухаються двома шляхами. Один з них – це спроби Великої Британії та Франції створити європейські миротворчі сили, щоб допомогти Україні після припинення вогню.
– Все це посилює необхідність другого треку: збільшення військової допомоги Україні з боку Європи, – йдеться у матеріалі.
Колишній радник Ради національної безпеки США Девід Шимер переконаний, що не можна гаяти час.
На його думку, європейці повинні роздавати більше своїх запасів зброї, попри ризики.
Зокрема, йдеться про фінансування військової промисловості України, домовленостей з Трампом про купівлю американських систем ППО для України та використання заморожених російських активів.
Девід Шимер припускає, що Росія сповнена рішучості продовжувати вторгнення, а США можуть відійти, тому Україні доведеться боротися далі.
Ексрадник Ради нацбезпеки США переконаний, що настав час для європейців посилити свою допомогу Україні, необхідну для захисту, а також підштовхнути російського диктатора Володимира Путіна до змістовних переговорів.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-16 23:25:00