Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рада ухвалила законопроєкт для створення єдиного роумінгу з ЄС

Фото: Pixabay

Верховна Рада сьогодні підтримала законопроєкт №12150, що передбачає адаптацію українського законодавства до норм ЄС у сфері електронних комунікацій.

Це дає можливість Україні приєднатися до спільної роумінгової зони з ЄС, повідомив у Telegram очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров.

Roam like at home для українців

За словами Федорова, впровадження цього закону значно спростить взаємодію між українськими та європейськими операторами зв’язку.

Зараз дивляться

Вони зможуть легше обмінюватися телекомунікаційними послугами та ефективніше співпрацювати.

міністр зазначив, що ухвалення законопроєкту – останній крок перед стартом переговорів з Європейським Союзом щодо долучення до ініціативи Roam like at home.

– Що змінить Roam like at home? Українці навіть після закінчення воєнного стану зможуть користуватися тарифами свого оператора та не сплачувати додаткових зборів за мобільний зв’язок й інтернет на території 27 країн ЄС, – пояснив міністр.

Після того як документ підпише президент Володимир Зеленський, почнуться переговори з Єврокомісією щодо створення Спільної роумінгової зони.

У Мінцифри додали, що нове законодавство надасть регулятору НКЕК повноваження для вирішення суперечок між операторами та контролю за доступом до телекомунікаційних мереж.

Завдяки цьому кроку Україна наближається до повноцінного приєднання до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу.

Суть ініціативи RLAH (Roam like at home) полягає в тому, що під час перебування в ЄС мобільні дзвінки, обмін текстовими повідомленнями та передача даних будуть включені в пакет послуг, яким абонент користується в себе вдома.

Тобто додаткової оплати за роумінг не буде. Аналогічні умови поширюватимуться і на європейських користувачів, які приїжджатимуть до України.

Нагадаємо, у липні 2024 року Єврокомісія продовжила на рік дію добровільної роумінгової угоди, укладеної між 22 операторами з країн ЄС та 7 українськими мобільними компаніями.

Ця ініціатива була спрямована на забезпечення стабільного мобільного зв’язку для українських біженців, які опинилися за кордоном.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-15 19:24:00