Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Макрон припустив можливість перемир’я між Україною та РФ “найближчими тижнями”

Фото: Depositphotos

Президент Франції Еммануель Макрон припустив можливість досягнення перемир’я між Україною та РФ у найближчі тижні.

Про це він сказав в інтерв’ю Fox News після переговорів із президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні.

Макрон про перемир’я між Україною та РФ найближчим часом

Спочатку важливо досягти перемир’я. Я думаю, що це може бути зроблено в найближчі тижні. Я думаю, що це можна зробити в найближчі тижні. Я думаю, що принаймні перемир’я можливо досягти і почати переговори про стійкий мир. Але нам потрібно щось суттєве для України, для європейців і безпеки, для США і довіри до них, – сказав Макрон.

Крім того, він припустив, що під час перемир’я можуть відбутися переговори щодо гарантій безпеки, тимчасово окупованих територій та відновлення України.

– Перемир’я в повітрі, на морі та щодо інфраструктури. Якщо його не дотримуватися, це буде найкращим доказом того, що Росія не є серйозною у своїх намірах, – пояснив Макрон.

Водночас Макрон закликав Трампа “бути обережним” під час переговорного процесу.

– Ми хочемо миру. І я думаю, що ініціатива президента Трампа є дуже позитивною. Але моє послання полягало в тому, щоб сказати: будьте обережні, тому що нам потрібно щось суттєве для України, – зазначив він. 

Президент Франції вважає, що прихід Трампа до влади може змінити підхід до врегулювання повномасштабної війни в Україні.

Макрон додав, що США та Франція повинні працювати разом, щоб визначити довгострокові гарантії безпеки у майбутньому. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Водночас він наголосив на необхідності чогось більшого, ніж просто припинення вогню через попередні порушення Росією Мінських угод у 2014 та 2015 роках.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-25 13:17:00