Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Наземні безпілотні комплекси: «Хижаки висот» уже використовують роботів на фронті

Як проти окупантів застосовуються роботизовані наземні комплекси, про особливості їхньої бойової роботи та завдання АрміяInform розповів командир батальйону «Хижаки висот» майор Максим з позивним «Кондор».

«Перемогти ворога та зберегти особовий склад»

«Крім безпілотної авіаційної компоненти, в повсякденній бойовій діяльності застосовуємо наземні безпілотні комплекси. Ми рухаємося до покращення наших спроможностей та бойових дій. У цьому контексті головне наше завдання — це не перемога у війні за будь-яку ціну, а перемогти ворога і зберегти при цьому наш особовий склад. Для нас кожне життя українця — велика цінність, на відміну від росіян.

Концепція Сил безпілотних систем полягає в тому, щоб головною складовою штурму будь-якого типу були безпілотні комплекси. Раніше це була людина, штурмовик. Зараз ми намагаємось зробити так, щоб штурмовик став уже додатковою складовою для безпілотних компонентів у проведенні штурмових дій. Плюс маємо зробити так, щоб завдяки застосуванню безпілотних технологій відвести небезпеку від солдата, який перебуває на лінії бойового зіткнення.

На передньому краї використовуємо і FPV-дрони, і Mavic, й Autel, і важкі бомбери, і розвідувальні БПЛА, і плюс наземні роботизовані комплекси. У такому симбіозі різних безпілотних систем на полі бою простому штурмовику набагато легше й ефективніше виконувати свою роботу.

Машинки-камікадзе підривають укриття рашистів на передньому краї

Загалом, на роботизовані наземні комплекси можуть бути покладені завдання вогневого ураження, мінування, розмінування та виконання місій камікадзе, логістичні операції, зокрема евакуація. Тобто комплекс завдань насправді дуже великий.

Тут, на Донеччині, в умовах інтенсивних бойових дій, ми активно використовуємо ці наземні комплекси для різних бойових завдань. Наприклад, машинки-камікадзе по 30 кг вибухівки на борту долають шлях до укриття противника, заїжджають зверху на бліндаж та успішно підривають рашистів. Ніяке дерев’яне укриття не витримує такої сили вибуху.

Як це відбувається: в парі працюють екіпажі самої машинки та БПЛА «Мавік». Оператор машинки дивиться на монітор трансляції, яку веде дрон, адже власної камери комплекс не має. Зверху в повітрі машинку супроводжує до цілі пілот «Мавіка». Перед цим робимо розвідку шляху, дивимось, чи є якісь перешкоди та непрохідні ділянки.

Коли наземний комплекс дістається до цілі, оператор машинки дистанційно підриває вибухівку. Все, ворог знищений! Крім машинки-камікадзе, можемо ще зробити скид з БПЛА, щоб уже точно закріпити результат. Тобто виконуємо завдання в комплексі.

Фото Віталія Павленка / АрміяInform

Мінують танконебезпечні напрямки фронту

Є машинки, які займаються суто мінуванням шляхів ймовірного просування штурмових груп або бронетехніки противника. Тобто це вже не потрібно робити самим військовослужбовцям та наражатись на небезпеку.

Роботи виїжджають туди, за допомогою спеціальних мінувальних систем закладають на місцевості різні типи мін і повертаються назад. Роблять різні мінні перешкоди. Переважно використовуємо мінувачі на відстань 5-8 км. Залежно від навченості екіпажа, їх можна використовувати й уночі.

Знову ж таки, робота в парі з оператором «Мавіка». Наприклад, бачимо, де танконебезпечні напрямки. Машинка дісталася на ту дорогу, у конкретній точці оператор натиснув кнопку на пульті керування і міну вивантажив.

Якщо треба ще кудись закласти міну, машинка виїжджає за 20-30 метрів і робить це знову. Взагалі, одна машинка-мінувач може перевозити 4 протитанкові міни і розкласти їх. Після цього наземний комплекс повертається назад.

Фото: Віталія Павленка / АрміяInform
Фото Віталія Павленка / АрміяInform

Рятують піхоту на передовій

Є наземні комплекси, які забезпечують логістику для наших підрозділів на передньому краї. Підвозять провізію, воду, БК, медикаменти. Словом все, що потрібно хлопцям на передовій, ми можемо передати.

Коли я був ще командиром першого піхотного батальйону 59 бригади, ми в підрозділі ще два роки тому почали активно використовувати наземні комплекси під час виконання бойових завдань. Пригадую, у районі населеного пункту Піски було досить важко з логістикою.

От ці машинки тоді дуже круто виручали нас. Була одна позиція, до якої важко було потрапити. За дві ходки машинки завезли туди їжу, БК, батарейки на радіостанції та медпрепарати для хлопців, які дуже довго там перебували.

Під час другої ходки противник побачив машинку та почав завдавати вогневого ураження по ній. Так, вона була знищена, але свою місію виконала. Наша піхота і далі продовжила тримати оборону в цьому районі та знищувати окупантів. Використання цих машинок фактично врятувало піхотинців.

Наземні комплекси мають стати важливим елементом будь-яких військових операцій.

Окупанти також використовують наземні безпілотні комплекси для логістики

Противник не стоїть на місці. Він також розвивається. У деяких підрозділах на нашому напрямку ворог почав використовувати роботизовані наземні комплекси, але в невеликій кількості. Насамперед для забезпечення логістики.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якось, ми виявили роботу кацапського комплексу. Реакція була миттєва. Різними засобами ураження, які є на озброєнні батальйону «Хижаки висот», ворожу машинку було знищено. Вона навіть не доїхала до російських штурмовиків, які перебували в лісопосадці та чекали на поповнення БК».

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-02-22 06:25:00