Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Сенат затвердив Джона Реткліффа на посаді директора ЦРУ

Фото: Getty Images

Сенат США переважною більшістю голосів затвердив Джона Реткліффа на посаді директора Центрального розвідувального управління.

Він став ключовим членом команди національної безпеки президента Дональда Трампа, пише Bloomberg.

Другий затверджений Сенатом кандидат Трампа

59-річний Реткліфф відомий своєю лояльністю до чинного президента США. Він обіймав посаду директора національної розвідки під час першого президентського терміну Трампа.

Під час слухань у Сенаті він наголосив на важливості протидії загрозам з боку Китаю та інших суперників США.

Рішення про затвердження Реткліффа ухвалили в четвер, 23 січня, із результатом голосування 74 “за” і 25 “проти”. Він став другим кандидатом Трампа, затвердженим Сенатом цього тижня, після підтвердження Марко Рубіо на посаді державного секретаря.

Лідери Сенатського комітету з розвідки підтримали кандидатуру Реткліффа після того, як він запевнив, що під його керівництвом ЦРУ забезпечуватиме об’єктивний аналіз і захищатиме співробітників агентства від політичного втручання.

Реткліфф пообіцяв “говорити правду владі” та захищати громадянські свободи американців.

Опір демократів у 2020 році

Це помітно відрізняється від ситуації 2020 року, коли Реткліфф, колишній конгресмен-республіканець і прокурор із Техасу, стикався з опором демократів під час затвердження на посаді директора національної розвідки.

Тоді його звинувачували у перебільшенні власної кваліфікації і побоювалися, що він виконуватиме політичні накази Трампа або викривлятиме дані розвідки.

Лідер більшості в Сенаті Джон Тун похвалив досвід Реткліффа та зазначив, що він забезпечуватиме “об’єктивний аналіз розвідданих без упереджень”.

Критика кандидатів Трампа

Інші кандидати на ключові посади в адміністрації Трампа стикаються зі значно більшим спротивом.

Наприклад, Піт Гегсет, номінований на посаду міністра оборони, та Тулсі Габбард, обрана Трампом для посади директора національної розвідки, зазнають критики з боку демократів.

Зокрема, Гегсет не зміг розвіяти побоювання щодо звинувачень у сексуальних домаганнях, надмірному вживанні алкоголю та фінансових порушеннях під час його керівництва двома некомерційними організаціями.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Демократи також сумніваються в його здатності ефективно керувати складним бюджетом і структурою Пентагону, який оперує коштами в розмірі $850 млрд.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-24 00:25:00