Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Києві пересадка кісткового мозку врятувала 4-місячного малюка з вродженим імунодефіцитом


Трансплантація кісткового мозку від неродинного донора врятувала наймолодшого пацієнта в Україні, що мав вроджений імунодефіцит.

Рятівну трансплантацію маленькому Тимофію провели в столичній лікарні Охматдит.

Що таке вроджений імунодефіцит

Чотиримісячний Тимофій, який народився у вересні 2024 року, одразу зіткнувся із серйозним випробуванням — первинним імунодефіцитом.

Це небезпечне захворювання робить дитину беззахисною перед будь-якою інфекцією.

Завдяки вчасній діагностиці, професіоналізму лікарів-імунологів, гематологів, діяльності реєстру донорів кісткового мозку, і звісно невідомій і дуже свідомій людині — донору, маленький Тимофій отримав шанс на здорове майбутнє, де він зможе ходити в садочок, школу, бігати, стрибати та радіти життю.

Як виявляють і лікують вроджений імунодефіцит

З 2022 року в Україні впроваджено розширений неонатальний скринінг, зокрема на тяжкий вроджений імунодефіцит — важке захворювання імунної системи, при якому вона не здатна боротися навіть із найпростішими інфекціями.

У таких випадках потрібно якнайшвидше усунути цю “несправність”. І саме трансплантація кісткового мозку дозволяє відновити імунітет пацієнта.

Донори кісткового мозку рятують і дають надію

Усіх новонароджених перевіряють сьогодні на ці захворювання, щоб вчасно їх виявити й врятувати життя малюків.

Український реєстр донорів кісткового мозку щиро дякує усім, хто реєструється в якості донора кісткового мозку. Адже кожен донор — це потенційний рятівник чийогось маленького світу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело і фото: Український реєстр донорів кісткового мозку

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-23 16:39:00