Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим полоскати горло за застуди в домашніх умовах


Осінь та зима – це завжди період застуди, нежитю та хворого горла. Ці неприємні симптоми знайомі кожному.

Найчастіше причиною болю в горлі є вірусна інфекція, наприклад, гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип тощо. Вилікувати хворе горло можна в домашніх умовах за допомогою полоскання.

Факти ICTV зібрали для вас найкращі розчини для полоскання горла, які допоможуть позбутися неприємних відчуттів.

Традиційний рецепт

– Тут допоможе усім відомий розчин з солі, соди та йоду (якщо немає алергії), – каже лікар-інфекціоніст Олена Соколова.

Для приготування розчину для одного полоскання вам знадобиться:

  • 250 мл кип’яченої води;
  • 1 чайна ложка солі без гірки;
  • ½ чайної ложки соди;
  • 1-2 краплі йоду.

Усі інгредієнти змішати, після чого можна розпочинати процедуру. Таким розчином лікар рекомендує полоскати горло не менше 3-4 разів на добу.

За словами Соколової, полоскання позитивно впливає на травмовану або запалену слизову оболонку та заспокоює її, нейтралізує бактерії і, врешті, допомагає лікуванню інфекційно-запальних захворювань горла.

На результат лікування впливає частота ополіскувань, тому найкраще повторювати процедуру щогодини. Розчин має бути теплим і свіжим.

– Полоскання та змащування горла – важливий етап у лікуванні, щобільше, він ефективніший за таблетки, оскільки діє локально, – запевняють отоларингологи.

Трави

Відвар треба приготувати завчасно. Для цього використовують ромашку, ехінацею, кору дуба, шавлію чи звіробій. Технологія приготування трав’яних настоянок вказана в рекомендаціях з використання.

Зазвичай 2 пакетики (2 ст. л.) трави заливаємо 400 мл кип’яченої води. Коли відвар настоїться 30 хв, процідіть його або витягніть пакетики трав. Для полоскання відвар потрібно підігріти.

Кора дуба має виражені протимікробні і протизапальні властивості, що дає змогу швидко зняти біль.

Розчини з медпрепаратів

У цьому випадку використовують спиртові настоянки (прополіс, хлорофіліпт, евкаліпт, календула або ж ротокан), їх варто розчиняти відповідно до інструкції.

До прикладу, 1 чайна ложка прополісу, хлорофіліпту чи ротокану розчиняється у 200 мл води, а евкаліпт у пропорції 10-15 крапель на цю ж порцію води.

Прополіс виступає як антибактеріальний і протизапальний засіб.

– Також можна використати розчин фурациліну. Для полоскання горла необхідно 20 мг (1 таблетку) розчинити у 100 мл гарячої води. Полоскати горло таким розчином 3-4 рази на добу, – каже Соколова.

Сіль + йод

Розчин робимо на 200 мл води, яку попередньо слід перекип’ятити. Використовуємо сіль або соду у пропорції 1 чайна ложка на склянку теплої води, сюди ж додаємо 3 краплі йоду.

Ефірна олія

У народі ефірну олію чайного дерева називають цілющою, тому лікарі радять тримати її у своїй аптечці.  Оскільки ефірні олії нерозчинні у воді, то 5 крапель треба нанести на ½ чайної ложки солі або соди і уже цю суміш розчиняємо у склянці теплої води. Розчин готовий для ретельного полоскання.

Чим полоскати горло

Ефірна олія чайного дерева ефективно вбиває бактерії, віруси та навіть грибки. Крім того, розчин має тонізуючу  і протизапальну дію.

Куркума + імбир

Ці складники запобігають зростанню хвороботворних бактерій. Потрібно натерти сухий корінь імбиру, щоб отримати 1 ч. л. порошку. Додаємо у такій же пропорції куркуму і заливаємо  200 мл окропу. Протягом 30 хв суміш настоїться, тоді пропустіть її через сито й ополіскуйте горло.

Альтернатива: У киплячу воду (500 мл) всипаємо 1 ч. л. куркуми та ½ чайної ложки солі, хай настоїться 20 хв і можна полоскати 5-6 разів на день.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Пам’ятайте, що завжди потрібно консультуватися з лікарем, якщо у вас є ознаки ангіни, щоб отримати курс лікування. А полоскання горла завжди буде результативним плюсом у вашому лікуванні. Не хворійте!

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-18 17:42:00