Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вітамін D і кальцій: вчені виявили, як це впливає на гіпертонію


Вітамін D і кальцій можуть знижувати артеріальний тиск у літніх людей з ожирінням – результати нового дослідження, опубліковані в журналі Journal of the Endocrine Society.

Взаємозв’язок між вітаміном D і гіпертонією

Щоб дізнатися, чи може вітамін D знизити артеріальний тиск, вчені хотіли спочатку зясувати, як комбінація кальцію та вітаміну D впливає на щільність кісткової тканини та резистентність до інсуліну.

Тому запросили до експерименту  221 осіб похилого віку з надмірною вагою.

Як відомо, жирові відкладення, особливо в черевній області, можуть викликати запалення та зміни в кровоносних судинах, що підвищує артеріальний тиск.

Учасників  розділили на дві групи, обидві отримували по 1 тис. мг кальцію, але першій групі давали 600 МО вітаміну D (приблизно 0,015 мг), а іншій — 3 750 МО ( 0,093 мг).

Потім проаналізували дані всіх учасників та виявили, що у групі з високою дозою вітаміну D систолічний артеріальний тиск знизився на 4,2 мм, тоді як у решти учасників — лише на 2,8 мм.

Для діастолічного артеріального тиску (нижнє число) учасники групи високих доз спостерігали зниження на 3,02 мм рт. ст., а ті, хто отримували низькі дози — на 2,6 мм.

Уважніше вивчивши дані, дослідники помітили, що найбільшу користь від прийму добавок була зафіксована тільки у пацієнтів з ожирінням або з індексом маси тіла (ІМТ) 30 чи вище.

Дослідження також виявило, що добавки знижують артеріальний тиск у людей з гіпертонією, незалежно від ІМТ і кількості вітаміну D.

Важливість вітаміну D

Вітамін D  є критично цінним, адже його дефіцит може мати серйозні наслідки, тому важливо підтримувати достатній рівень цього вітаміну через харчування, сонячне світло або добавки.

Водночас експерти наголошують, якщо організм отримує достатньо вітаміну D, будь-яка додаткова доза іноді може стати навіть токсичною.

—  Це узгоджується з попередніми дослідженнями колег — дози, що перевищують щоденні рекомендації, не обов’язково зміцнюють  здоров’я, — сказав один з науковців.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Health

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-29 10:25:00