Як завести генератор після тривалого простою: дієві поради
Генератор — пристрій, який перетворює механічну енергію на електричну та постачає її під час припинення подавання централізованої електрики.
Генератори ідеально розв’язують проблеми з енергопостачанням, особливо під час тривалих відключень світла.
Загалом, користуватися цим приладом нескладно, але трапляються випадки, коли генератор довго не використовувався і в результаті перестав запускатися. Як завести генератор після тривалого простою — читайте в матеріалі Life. Фактів ICTV.
Як завести генератор після тривалого простою: прості способи
Перебої з електроенергією — це завжди неприємно. Двічі неприємно, коли є генератор, але він не запускається.
Зазвичай генератор запускається швидко, достатньо одного ривка за тросик ручного стартера. Але коли обладнання довго не працює, то увімкнути його буває складно через певні процеси у механізмі.
Як запустити генератор після простою в один, два, три місяці або навіть пів року:
- Тиск мастила.
Якщо рівень мастила в генераторі нижчий за належний, то прилад може не завестися. Це відбувається через захисний механізм, тобто датчик тиску блокує запуск. Перевірте мастило в приладі та долийте за потреби.
- Фільтр паливного крана.
Паливний кран має пластикову сіточку, яка затримує сміття. Воно могло накопичитися, а під час перерви в роботі затвердіти або закиснути й не давати проходити паливу. У цьому разі необхідно розібрати паливний кран вийняти сіточку та промити її в бензині. Потім встановити та спробувати запустити генератор.
- Прокачування паливної системи.
Якщо генератор довго не використовувався, то в паливній системі міг впасти тиск. Трубки від бензобака до карбюратора спорожніли, тому різкий ривок не призводить до запуску приладу. Виправити ситуацію можна так:
- відкрити краник, що подає паливо, та підсос;
- натягнути та відпустити тросик ручного стартера приблизно 3-4 рази, щоб прокачати систему (робити це потрібно дуже обережно);
- смикнути за ручку троса.
Коли двигун генератора заведеться, необхідно буде прибрати підсос.
- Бензин.
Бензин має властивість розкладатися, особливо якщо він тривалий час не використовувався. Це також може бути причиною неробочого приладу. Як запустити генератор після простою, якщо бензин зіпсувався?
Перш за все потрібно злити старе пальне з карбюратора:
- викрутіть болти на торці знизу відстійника;
- зніміть відстійник із карбюратора;
- підставте невисоку ємність для збору бензину;
- злийте старе пальне, прокачуючи систему плавними ривками за трос.
Після цього зберіть прилад і запустіть генератор.
- Свічка.
Щоб запустити генератор після тривалого простою необхідно перевірити свічку. Для цього її треба викрутити спеціальним ключем та оглянути електроди. Якщо вони стали чорними або вкрилися нагаром, тоді спробуйте почистити їх щіткою по металу.
Також варто перевірити наявність іскри. Для цього:
- викрутіть свічку;
- насадіть на наконечник насвічник котушки запалювання;
- притисніть різьбу свічки до корпусу мотора;
- різко смикніть за ручку ручного стартера.
Іскра повинна бути яскравою, виникати строго між електродами та спрацьовувати за кожного ривка. Якщо іскра б’є повз або з’являється не щоразу, тоді варто замінити свічку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Ми розказали дієві способи, як завести генератор після тривалого простою. Сподіваємося, що вони допоможуть вам розв’язати проблему. Якщо увімкнути прилад так і не вдалося, тоді варто звернутися до фахівців.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-22 21:33:00