Полив, обрізання та підживлення: як доглядати за пуансетією у домашніх умовах
Пуансетія, або, як її ще називають, молочай-різдвяник чи віфлеємська зірка, є символом Різдва у багатьох країнах. Як зробити так, щоб квітка тішила око, а також усе про догляд за вазоном – розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Пуансетія: що це за рослина
Яскрава квітка є досить вибагливою у догляді, тож може почати скидати листя, якщо умови вдома, зокрем сухе повітря, температура у приміщенні, їй не підійшли. Тому так важливо розібратися, як доглядати за пуансетією.
– Пуансетія, або різдвяна зірка – це декоративна рослина, що виділяється своїми яскравими червоними, рожевими чи білими приквітками, які оточують її невеликі жовті квіти. Вона підійде тим, хто готовий приділяти рослині увагу та забезпечувати необхідний їй догляд, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Пуансетія: догляд у домашніх умовах
Перше, що потрібно пуансетії, як і будь-якій рослині, це полив. У літній час він повинен бути рясним, взимку його скорочують, щоби ґрунт був ледь вологим.
– Пуансетія потребує помірного поливу. Її субстрат слід зволожувати тільки тоді, коли верхній шар підсохне. Поливайте відстояною водою, кімнатної температури, а взимку, у період спокою, частоту поливів потрібно знизити, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Коли пуансетія зацвіте, обприскуйте її теплуватою відстояною водою.
До того ж, коли вбиваєш у пошук в інтернеті “пуансетія догляд”, то одним з перших видає рекомендації щодо обрізання рослини.
– Обрізати пуансетію слід після цвітіння, зазвичай навесні. Видаліть усі хворі та пошкоджені частини. Для формуючої обрізки – вкоротіть пагони на 10-15 см, залишаючи на кожному по кілька бруньок, щоби стимулювати ріст нових пагонів і сформувати компактну, пишну крону, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Оскільки пуансетія виділяє отруйний молочний сік, то маніпуляцію радимо проводити у рукавичках. Особливо шкідливий він для очей, а у деяких випадках сік пуансетії провокує алергію. За потрапляння у шлунково-кишковий тракт може викликати блювоту і розлад кишківника.
Пуансетія: як доглядати
Ще одним важливим аспектом у догляді за примхливою пуансетією є підживлення. Його потрібно проводити час від часу з весни до осені.
– З весни до осені можна проводити підживлення що два тижні комплексними мінеральними добривами для кімнатних рослин, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
У період цвітіння взимку рекомендовано використовувати добрива з підвищеним вмістом фосфору та калію. Важливо дотримуватися вказаних виробником доз, щоб уникнути перенасичення ґрунту, яке може зашкодити рослині.
Найкомфортніша температура для росту пуансетії – +18-25°C, під час цвітіння – +16-14°C, а в період спокою – +14-12°C.
Розміщувати пуансетію варто на підвіконні з розсіяним сонячним світлом.
– Рослину потрібно поставити у світлому місці, з яскравим, але розсіяним світлом. Добре підійдуть західні та східні підвіконня, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Не менш важливим моментом у догляді за пуансетією є підготовка рослини до проходження періоду спокою. Пам’ятайте, щойно почне опадати листя, потрібно скоротити полив, щоби ґрунт був майже сухим.
Також у цей період необхідно припинити підживлення та обрізати стебла на висоті 15 см від рівня ґрунту. Не забудьте переставити горщик у темне прохолодне місце. Там квітка повинна відпочивати до травня.
Пуансетія: помилки у догляді
Насамперед важливо не перезволожувати ґрунт навколо рослини.
– Не переливайте пуансетію, це призведе до загнивання коренів та розвитку хвороб, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Також небажано ставити її на протяг або біля нагрівальних приладів, бо це може спровокувати стрес у рослини, що спричинить зміни у її зовнішньому вигляді не на краще.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
До речі, раніше Факти ICTV писали, чому жовтіє листя в орхідеї та що робити, щоби врятувати рослину.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-17 17:02:00