Трамп висунув Марко Рубіо на посаду держсекретаря США
Сенатор від штату Флорида Марко Рубіо стане державним секретарем США в адміністрації Дональда Трампа.
Про це повідомили в штабі Трампа у соцмережі X (колишній Twitter).
Марко Рубіо стане держсекретарем в адміністрації Трампа
У листі, яке поширив штаб Трампа, обраний президент США назвав Рубіо “є високоповажним лідером і дуже потужним голосом за свободу”. За словами Трампа, Марко Рубіо стане “другом” для союзників США, та “безстрашним воїном” перед ворогами Америки.
Наразі держсекретарем США при адміністрації президента Джо Байдена є Ентоні Блінкен.
Затвердження державного секретаря у США відбувається через Конгрес. Втім, враховуючи, що представники Республіканської партії мають більшість у Сенаті Конгресу США, і, ймовірно, матимуть перевагу у Палаті представників, ухвалення Рубіо на посаду голови Держдепу не стане проблемою.
Сам Рубіо згодом відреагував на рішення Трампа.
– Очолювати Державний департамент США – це величезна відповідальність, і я вдячний довірі, яку мені висловив президент Трамп. Як державний секретар, я працюватиму щодня, щоб виконувати його програму зовнішньої політики. Під керівництвом президента Трампа ми забезпечимо мир через силу і завжди ставитимемо інтереси американців і Америки понад усе. Я з нетерпінням чекаю на підтримку моїх колег у Сенаті США, щоб президент мав свою команду з національної безпеки та зовнішньої політики, коли він вступить на посаду 20 січня, – написав він у соцмережі X.
Що відомо про Марка Рубіо та його заяви про Україну
Марко Рубіо, якому наразі 53 роки, є дитиною кубинських іммігрантів.
За час своєї політичної кар’єри Рубіо запам’ятався критикою авторитарних країн – Китаю, Ірану та Куби.
У період першої президентської каденції Трампа Рубіо став одним з ініціаторів документу про вихід США з НАТО.
Втім пізніше Рубіо озвучував схожі з Трампом заяви на питання з зовнішньої політики.
У минулому Марко Рубіо був палким прихильником України, а також піддавав критиці республіканців, які сумнівались із потребою допомагати Києву.
Разом із тим, з наближенням президентських виборів у США публічні заяви Рубіо щодо України зазнали змін. Так, у квітні 2024 року Рубіо став одним з 15 сенаторів-республіканців, які голосували проти під час розгляду законопроєкту на $61 млрд, що передбачались для України.
Також у своїх публічних заявах він вказував на необхідність для Києва пошуку домовленостей з Москвою щодо припинення війни, навіть якщо це не передбачатиме звільнення окупованих Росією територій України.
Нагадаємо, перед цим Трамп висунув на посаду очільника Пентагону Піта Гегсета, який є ветераном та у минулому був ведучим Fox News.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Трамп також заявив про намір призначити конгресмена від Флориди Майка Волтца радником із національної безпеки після інавгурації, яка запланована на 20 січня 2025 року.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-14 01:28:00