Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Щоб не підхопити заразу: як правильно прати одяг із секонд-хенду


Експерти розповіли, що одяг, куплений у секонд-хенді, може бути сповнений небезпечних для здоров’я мікробів і пояснили, як правильно прати такі речі, щоб убезпечити себе від зараження.

– Попит на секонд-хенд і вінтажний одяг різко зріс за останні кілька років. Багато споживачів розглядають вживану моду як дешевший і екологічніший спосіб розширити свій гардероб, – ідеться в повідомленні.

Але перш ніж одягнути на себе покупку, її потрібно як слід продезінфікувати, зазначають експерти.

Ризик зараження ношеним одягом

Дослідження показали, що одяг може бути середовищем існування багатьох інфекційних патогенів, включно з:

  • мікроби, такі як золотистий стафілокок (що спричиняє інфекції шкіри та крові);
  • бактерії, такі як сальмонела, кишкова паличка, норовірус і ротавірус (які можуть спричиняти лихоманку, блювання і діарею);
  • грибки, що викликають мікоз стоп і стригучий лишай.

Під час обстеження одягу секонд-хенд, який продавали на ринку в Пакистані, у багатьох узятих зразках було виявлено Bacillus subtilus і Staphylococcus aureus. Ці бактерії можуть викликати інфекції шкіри та крові. В одязі було також виявлено паразитів, які можуть викликати інфекції шкіри (такі як дерматит і короста).

– Хоча важко сказати, наскільки великий ризик заразитися хворобою від вживаного одягу, люди з ослабленим імунітетом, імовірно, схильні до найбільшого ризику, попереджають вчені.

Як правильно прати одяг із секонд-хенду

Експерти рекомендують прати нещодавно куплений старий одяг із мийним засобом за температури близько 60°C. Це не тільки очистить речі від бруду, а й видалить мікроби та інактивує патогени.

Холодна вода не допоможе позбутися патогенів. Тому, якщо прання при високій температурі неможливе, використовуйте дезінфікуючий засіб для прання, щоб убити всі наявні мікроби.

Також слід спробувати спочатку прати одяг із секонд-хенду окремо від звичайної білизни, щоб зменшити перехресне забруднення речей.

Замочування в гарячій воді з антибактеріальним мийним засобом на дві-три години має знищити будь-які присутні патогени. Потім виконайте звичайне машинне прання.

Щоб бути ще більш впевненим у знищенні всіх мікробів, що залишилися, можна скористатися гарячою сушаркою або обробити виріб паровою праскою (знову ж таки, за температури приблизно 60 °C, якщо це дає змогу ваша тканина). Це дуже ефективно для знищення бактерій, вірусів і яєць паразитів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Хоча багато продавців секонд-хенду кажуть, що перуть одяг перед продажем, ніколи не можна бути занадто впевненим. Ось чому гарною ідеєю буде випрати будь-який ношений одяг. Як, утім, і будь-який новий одяг перед тим, як одягнути його, резюмують експерти.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-11 10:14:00