Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Розпочалося навчання фахівців: по всій Україні відкриють центри медицини болю


У клінічній лікарні Феофанія розпочалося навчання фахівців, які працюватимуть у центрах для діагностики та лікування гострого та хронічного болю, що з’являться в різних містах України.

– Першим навчанням проходить команда з Вінницької обласної лікарні, яка теж є одним із лідерів у менеджменті болю. Навчання відбуватиметься за принципом “команда навчає команду”, – йдеться в повідомленні.

Проблема серед військових і цивільних

Зростання кількості пацієнтів із хронічним больовим синдромом через наслідки війни стає одним із головних викликів для медичної системи України. У таких пацієнтів болі часто виникають після мінно-вибухових травм, ампутацій, а також у разі нейропатичних ушкоджень.

Неконтрольований біль ускладнює реабілітацію, протезування та соціальну адаптацію, а також сприяє розвитку опіоїдної залежності, збільшує медичні витрати та впливає на психічний стан пацієнтів, провокуючи посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) і депресію.

Хаби для підготовки команд

Як повідомляється, центри медицини болю не тільки надаватимуть медичну допомогу, а й виконуватимуть функцію тренінгових хабів для підготовки мультидисциплінарних команд по всій країні.

На першому етапі в цих центрах відкриють кабінети діагностики та інвазивного лікування, паралельно з чим відбуватиметься навчання фахівців для забезпечення високого рівня медичної допомоги.

Перед тим як почати лікування, фахівці визначають причину, тип, інтенсивність болю та його вплив на здоров’я пацієнта. Комплексна оцінка охоплює фізичний, психологічний і соціальний аспекти болю, що забезпечують індивідуальний підхід у лікуванні.

Три етапи допомоги

У програмі з менеджменту болю передбачено три основні етапи допомоги, що базуються на досвіді США: догоспітальний етап, госпітальне лікування та реабілітація. Такий комплексний підхід дає змогу максимально ефективно надавати допомогу пацієнтам із больовим синдромом.

Лікування включатиме в себе новітні підходи, такі як регіонарна анестезія, інфузії кетаміну, катетерні блокади і нервова стимуляція.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-05 10:06:00