Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Я був такий злий: Зінченко розповів, як перейшов на українську мову

Фото: Getty Images

Днями футболіст лондонського Арсенала та збірної України Олександр Зінченко випустив власну автобіографію під назвою Вірити (Believe), у якій розповідається його шлях від аматорського футболу до гри за найкращі команди світу.

У книзі спортсмен торкнувся мовного питання. Він розповів, що зростав спершу в україномовному середовищі, але коли в 11 років почав навчатися у футбольній школі у Чорноморську, почав говорити російською.

Зінченко розповів, як знову перейшов на українську

За словами Олександра, в 11 років він поїхав навчатися у футбольну школу Моноліт у Чорноморську, що за 540 км від його рідного Радомишля на Житомирщині.

— Все своє життя я навчався українською, але на півдні у школі говорили російською. Мені знадобилося близько двох місяців, щоб звикнути до цього. Мова була іншою, але я не відчував себе чужинцем через це. Усі відчували себе українцями, – йдеться в автобіографії.

Він зазначив, що мовне питання було одним із виправдань Росії для повномасштабного вторгнення у 2022 році. Буцімто в Україні змушували російськомовних говорити лише українською.

— Це була нахабна брехня, одна з багатьох. За 18 років мого життя там ніхто ніколи не змушував мене говорити українською. Там було нормально говорити обома мовами. Багато хто розмовляв російською, бо це була офіційна мова, коли вони росли у складі Радянського Союзу до 1991 року, – зауважив він.

Олександр пояснив, що більшість українців дуже легко розуміють російську мову, але російськомовні розуміють українську з меншою готовністю. Тож після переїзду у школу в Чорноморськ він здебільшого зі своїм оточенням говорив російською.

— Однак у той момент, коли відбулося вторгнення в лютому 2022 року, я був такий злий, що поклявся ніколи більше не говорити російською. Відтоді тільки українською, – написав Зінченко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Автобіографія Зінченка надійшла у продаж 24 жовтня англійською мовою. Її можна замовити на сайті британського видавництва Bloomsbury. Електронна книга коштує 15,40 фунтів стерлінгів (827 грн), паперова – 19,80 фунтів стерлінгів (1 063 грн).

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-30 09:54:00