Десна, Стрижень та Білоус: чи мають річки досі токсичний вплив
Вода в річках Білоус, Десна та Стрижень навколо Чернігова не має токсичної дії. Такі результати досліджень, які були завершені у першій декаді жовтня. Проби води бралися у 17 створах річок, пише Суспільне.
Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА на своїй сторінці у Facebook.
Критерієм гострої токсичності є загибель понад 50 % дафній за 96 годин біотестування.
“За результатами проведених досліджень, вода в річках навколо обласного центру не чинить гостру токсичну дію на тест-об’єкти. Кількість загиблих дафній відносно контролю за результатами досліджень наступна: річка Білоус – від 13,0 % до 30,0 %; річка Десна – від 3,2 % до 20,0 %; річка Стрижень – від 17,5 % до 27,8 %”, – повідомив керівник департаменту Олександр Лось.
Також упродовж п’яти місяців, починаючи з червня, здійснювався контроль за станом атмосферного повітря області. Зокрема, Державною установою «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» у чотирьох містах — Бахмач, Корюківка, Ніжин та Прилуки — провели дослідження проб повітря на вміст забруднюючих речовин: діоксиду сірки, діоксиду азоту, бензолу, оксиду вуглецю, твердих часток – пилу та важких металів (свинцю, кадмію, ртуті, нікелю).
Як повідомлялося раніше, аналіз атмосферного повітря у Бахмачі та Корюківці здійснюється в зоні впливу автотранспорту на території житлових забудов, у Прилуках – біля заводу «Пластмас», у Ніжині – на спортивному майданчику гімназії №9 біля ПрАТ Завод «Ніжинсільмаш».
Вміст забруднюючих речовин в атмосферному повітрі Чернігівщини – в межах гранично допустимих концентрацій.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, після скиду відходів із цукрового заводу в Тьоткіно, що на Курщині, екосистеми річок Сейм та Десна на Чернігівщині зазнали значної шкоди. Результатом цього стала масова загибель риби, серед якої виявили й представників Червоної книги, зокрема стерлядь — рідкісний вид осетрових, який перебуває на межі зникнення в Україні.
Viber
Youtube
Джерело: mynizhyn.com
2024-10-30 08:35:29