Електровелосипед для міста: на що звернути увагу при покупці
Електровелосипеди є зручним та екологічним видом транспорту, а ще — це спосіб не залежати від розкладу міських маршруток та трамваїв. Саме тому електричний велосипед дедалі набуває все більшої популярності. Туристичний та міський електробайки дуже схожі, але якщо велосипед для бездоріжжя може використовуватися у містах, то міські не завжди підходять для туризму. Що врахувати, аби купити електровелосипед, який буде ідеальним на вулицях, розбиратимося далі.
Особливості вибору електровелосипеда
Для подальшого аналізу критеріїв варто зазначити відмінності популярного велобайку для бездоріжжя від звичайного міського. Зазвичай ті, хто має намір користуватися електровелосипедом в якості альтернативи громадському транспорту, не володіє навичками екстремальної їзди. Міський, навіть дуже потужний електровелосипед розрахований на неквапливе та комфортне пересування, отож занадто важка амортизаційна рама та спеціальна резина непотрібні.
Відмінностями типів велобайків для гір та міста є також геометрія рами та сідло. В міських типах спортивне сідло використовувати недоречне, отож виробники застосовують більш широкі та зручні моделі для сидіння. Додаткове обладнання у велосипедах для бездоріжжя мінімальне, його відсутність має на меті зниження ваги самого електровелосипеда. Міські ж моделі обладнані всім необхідним — на вибір містян електровелосипед із багажником для зручного розташування речей, байки з дзеркалами заднього виду, попереджувальними дзвінками, захисними щитками тощо.
Аспекти вибору
Для того, аби отримати максимальне задоволення від комфортного пересування по місту, при виборі електровелосипеда варто враховувати наступні критерії:
– Матеріал рами. Асортиментний ряд зазвичай представлений моделями з алюмінієвими, сталевими та карбоновими рамами. Алюмінієва має невелику вагу, не піддається корозії та має високу міцність. Карбонова найбільш надійна та легка, але вартує дорожче інших. Сталеві конструкції мають суттєво більше вагу та використовуються у самих бюджетних електровелосипедах.
– Тип конструкції. Сучасні електробайки можуть бути звичайними або ж мати складану раму. Складний електровелосипед зручно переміщати та зберігати. Наприклад, його можна забрати з собою в офіс та не нервувати про збереження. Недоліком може вважатися невелика швидкість та непристосованість до тривалих подорожей.
– Розмір коліс. Для міських електровелосипедів та тих, що складаються, підходить розмір від 20 до 24 дюймів. Більші колеса зазвичай використовуються оффроуд, бо дають більшу стабільність та прохідність.
– Електродвигун. Показник впливає на швидкість та легкість пересування. Для суто міського використанні достатньо потужності 250-300 Вт. Якщо ж ви проживаєте у сільській або заміській території, звертайте увагу на двигуни з потужністю вище 500 Вт.
– Акумулятор. Довговічність та надійність використання забезпечують літій-іонні сучасні акумуляторні батареї. Від ємності залежить тривалість поїздки без підзарядки. Показник в 10-15 ампер-годин є достатнім для недалеких відстаней по місту. Більш тривалі подорожі потребують ємності вище за 20 ампер-годин.
Гібридні моделі електровелосипедом є “золотою серединою”. На тлі з повнорозмірними колесами такі байки мають потужні двигуни, які забезпечують маневреність та більшу швидкість пересування. Особливостями є змога швидкого набирання обертів та тормозіння. Цей показник незамінний на дорогах в час пік, коли пробки надто великі. Але ж користуватися гібридами варто за умови хоча б початкового досвіду водіння електровелосипедами.
Додаткові поради фахівців
– початківцям рекомендується купувати електровелосипед середньої потужності з простим управлінням, оптимальним варіантом є моделі в 350 Вт, що можуть проїхати близько 50 км;
– перед покупкою варто протестувати велобайк на зручність сидіння, посадка в міських моделях є важливим аспектом;
– в разі необхідності довезти дитину до школи зверніть увагу на електровелосипед двомісний, як варіант — модель може бути облаштована дитячим кріслом;
– якщо ви проживаєте в приміській зоні з елементами бездоріжжя, доречно придбати електровелосипед з більш міцною рамою, широкими колесами та потужним мотором;
– розраховуйте необхідну ємність акумулятора, виходячи з щоденної дальності дороги, для зручності можна скористатися картами;
– електровелосипеди для жінок та чоловіків майже не відрізняються та зазвичай є універсальними моделями, але ж представницям прекрасного полу варто обирати посадку, в якій буде зручно пересуватися в будь-якому одязі, від штанів до сукенки.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Вибір електровелосипеда залежить від особистих потреб, тривалості та стану дороги. Якщо роздивляючись різні моделі, ви розумієте, що просто губитеся в широкому асортименті, зверніться до професійних менеджерів. Тільки за умови врахування всіх потреб та особливостей використання вдасться купити електровелосипед, що буде приносити задоволення та слугуватиме надійно та якісно протягом довгих років.
Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
12.10.2024