Вдруге в історії: українська збірна з футзалу пройшла у півфінал ЧС-2024, обігравши Венесуелу

Українська збірна з футзалу повторила національний рекорд на Чемпіонаті світу-2024 і вийшла у півфінал мундіалю, коли перемогла збірну Венесуели.

Це вже вдруге в історії українського спорту, коли футзалісти здобувають такий результат.

Збірна України з футзалу пройшла до півфіналу на ЧС-2024

Минулого разу збірна України пройшла у чвертьфінал у 2012 році, втім тоді команда зазнала поразки від збірної Колумбії з рахунком 1:3.

У 2024 році суперником України у чвертьфіналі стала збірна Венесуели, яка вдруге за свою історію виступає на мундіалі.

Венесуельська команда до цього мала найкращий результат – вихід в 1/8 фіналу у 2021 році.

Цьогоріч у плейоф ЧС-2024 Венесуела пройшла як найкраще третє місце, а у на шляху до чвертьфіналу здолала Іспанію.

Таким чином, українська збірна з футзалу вперше за 28 років вийшла до півфіналу, після того, як у 1996 році змогла пробитись до 1/4 турніру та, як результат, здобути четверте місце.

Наступною грою синьо-жовтих стане матч з Бразилією, збірна якої у 1/4 фіналу обіграла Марокко.

Поєдинок між Україною та Бразилією на Чемпіонаті світу з футзалу відбудеться у середу, 2 жовтня.

Футзал: Україна – Венесуела

Українці відкрили рахунок вже на п’ятій хвилині першого тайму, коли Даниїл Абакшин відгукнувся забив м’яч у ворота опонентів — 1:0.

Венесуельці не забарились і вже на 6-й хвилині зрівняли сили, коли Кевін Брісеньйо дав пас у штрафний майданчик, звідки Мільтон Франсія пробив у ворота українців.

Вже на 14-й хвилині українці обіграли голкіпера Венесуели і Петро Шотурма пробив у порожні ворота опонентів.

На 16 хвилини Абакшин повторив удар і успішно пробив у ворота південноамериканської команди.

І хоч українці йшли впевнено, збірна Венесуели змогла наздогнати синьо-жовту команду: два голи забили Хесус Віамонте та Альфредо Відаль відповідно, чим зрівняли шанси команд.

Під кінець першого тайму Данило Абакшин забив свій третій м’яч у ворота. Хеттрик Абакшин зробив на 18 хв матчу.

Після цього переваги у венесуельців вже не було, і українська збірна продовжила забивати м’ячі у ворота. Так, за лічені секунди до завершення першого тайму, українець Назар Швед збільшив забив ще один гол, відірвавшись від збірної опонентів на два м’ячі.

Шостий гол вдалось пробити у ворота Венесуели на перших хвилинах другого тайму, де заслугою став влучний удар Ростислава Семенченко.

27 хвилина матчу стала безповоротною для рахунку матчу, оскільки голкіпер збірної України Олександр Сухов зміг провести м’яч через весь майданчик та пробити у лівий верхній кут воріт збірної Венесуели.

Україна-Венесуела – ЧС-2024 з футзалу

Результат: Україна — Венесуела – 9:4

Голи: Абакшин, 5, 16, 18, Шотурма, 14, Швед, 20, Семенченко, 21, Сухов, 27, Чернявський, 32, Микитюк, 38 — Франсія, 5, Вімонте, 16, Відаль, 17, Марілло, 30.