“Стояла вся обдряпана, в синяках, але довела справу до кінця”: грумінг-майстриня Руслана Бакай про тонкощі професії
Вони дарують нам радість, свою щиру безмежну любов і як ніхто заслуговують на гарний догляд. Звичайно, мова йде про домашніх улюбленців. На плечах господаря уся повнота відповідальності за свого улюбленця, його добробут. Та є спеціально навчені фахівці, які допомагають і полегшують процес догляду за тваринами – грумери.
Від неї тваринки завжди виходять з новими стильними зачісками, доглянуті та охайні – ніжинка, грумінг-майстриня Руслана Бакай. Вона є справжнісіньким зоопсихологом, адже розмовляє зі своїми чотирилапими клієнтами. Тваринки, як і люди мають різні характери, тому дівчина старається знайти підхід до кожного.
Журналісти MYNIZHYN завітали на робоче місце до Руслани, щоб більше дізнатися про особливості її професії і застали її за роботою. Дівчина працює делікатно, має гарний окомір та естетичний смак. Ми були заворожені процесом стрижки песика, який довіряв їй, мова його тіла говорила сама за себе. Тож, вирішили познайоми своїх читачів поближче з майстринею бюті-індустрії у світі тварин.
Про все це детальніше у нашому матеріалі:
Руслана Бакай змалку обожнювала тварин і мріяла стати ветеринаром, але через страх крові не склалося. Коли закінчила Ніжинську школу №7, то ступила до одного з Чернігівських вузів на готельно-ресторанну справу. Після навчання дівчина працювала у готелі, але відчувала, що не до душі їй все це, що у цій справі вона не може розкритися. Одного разу, гортаючи стрічку новин соцмереж Руслана натрапила на оголошення про курси з грумінгу.
Фото: Руслана Бакай
*Грумінг — сукупність гігієнічних та естетичних процедур для підтримання гарного зовнішнього вигляду та здоров’я тварин.
Вона рік психологічно налаштовувала себе, адже дуже хотіла опанувати нову справу, а разом з тим, заважали сумніви «чи осилю?». Поборовши хвилювання й страхи та озброївшись підтримкою рідних дівчина розпочала навчання у Київському грумінг-салоні «V.O.G DOG».
Після вивчення теорії почалася найскладніша і найцікавіша частина навчання – практика. Із 8.00 ранку до 19.00 дівчина ходила на практичні заняття щоб відточувати знання зі стрижки та догляду за домашніми улюбленцями.
Фото: Стрижка песика
«Я намагалася обирати самих спокійних моделей для стрижки, а виходило навпаки. Вже на другий день практики у мене був нервовий зрив. Я стояла вся обдряпана, в синяках, собака трапилася нервова. Деяких собак доводилося стригти по шість годин. Я була у відчаї, але в цей момент я пригадала, що так мало справ доводила до кінця, вирішила взяти себе в руки і продовжила вчитися, не здалася», – ділиться дівчина.
Професія дійсно не з легких, адже часто доводиться працювати в стоячому або напівзігнутому положенні годинами. Також, робота з тваринами передбачає готовність до ризику подряпин і укусів.
«Є багато спеціальних захисних рукавичок, але в них незручно працювати, не відчуваєш своїх рук в процесі роботи. Був випадок, коли під час купання 12-тикілограмовий британець прокусив руку. Рука опухла, було дуже боляче, адже прокусив з обох сторін. Ще кілька тижнів після цього випадку не могла тримати звичайну чашку. Звісно, у мене був переляк, але бажання покинути цю справу не з’явилося. Я дуже люблю тварин, а щоб мінімізувати такі ситуації більш ретельно продумала питання безпеки. Котиків стрижу лише у присутності господаря, купила спеціальні намордники. Тваринки бувають різні, можуть не сприймати маніпуляції з їхнім тілом, особливо незнайомою людиною», – розповідає дівчина.
І хоч перші кроки в професію були непростими, через укуси та подряпини, перші невдачі, дівчина стала справжнім професіоналом своєї справи. Зараз вона отримує величезне задоволення від своєї роботи, від її результатів, коли вибудовується емоційний зв’язок з постійними чотирилапими клієнтами, коли бачить задоволені очі вимогливих господарів.
«Спочатку я стригла довго, а потім, як говорять, набила руку. Із набуттям досвіду починаєш усе робити швидше, відточуються навички у послідовності процесу. Якщо постійні клієнти, то я вже знаю скільки потрібно розраховувати часу на ту чи іншу породу. Є багато собак, які хочуть лягти і їх дуже важко поставити – це додаткове навантаження на руки, щоб їх тримати. Норма стрижки собак невеликих порід – дві години, а якщо складний тип шерсті, то може бути і три години».
У більшості випадків Руслана працює, коли власника собаки немає поруч. У присутності господаря собака нервує, томущо хоче його підтримки, щоб чужа людина її не чіпала. Дівчина самостійно знаходить індивідуальний підхід до кожного чотирилапого клієнта, до особливостей його темпераменту.
Фото: Стрижка песика
Окрім догляду за шерстю — розчісуванням, видаленням ковтунів, стрижкою, грумінг включає процедури купання, обрізування кігтів, гігієну вух, чищення зубів, виведення чи профілактичну обробку проти бліх, кліщів.
«Стригти тварин потрібно відштовхуючися від того на скільки відросла шерсть та яка порода (є ті які небажано підстригати). Якщо в загальному, собак стрижуть хоча б 1 раз на 2 місяці, є клієнти які стабільно стрижуть улюбленців 1 раз на місяць. Є собаки в яких немає підшерстку і їх потрібно захищати від холоду – мальтійська болонка, йоркширський тер’єр, пудель та ін. Але і у холодну пору під зимовим одягом у собачок теж збиваються ковтуни. Якщо не устежити, то ніякі маски та спреї не допоможуть їх розплутати. Котиків стрижуть найчастіше у теплу пору, але стрижка не допомагає захистити від спеки, адже шерсть є природнім терморегулятором. Найчастіше стрижуть котиків, коли в них є ковтуни», — ділиться порадами Руслана.
Важливо зауважити, що лікуванням тварин грумер не займається. Коли наша героїня у процесі роботи помічає у чотирилапого симптоми якогось захворювання, то рекомендує звернутися клієнтам до ветеринара. Дуже часто до дівчини звертаються з проблемами врослих кігтиків та з питанням як прибрати неприємний запах з ротової порожнини улюбленця. Якщо кігтики вросли надто глибоко, то Руслана направляє клієнта до ветеринара. Є випадки, які потребують медичного втручання, коли кігтики дістають під наркозом.
«Коли бачу, що собачка потребує чистки зубів, то проводжу із використанням спеціальних паст для тварин. Доречі, на смак вони такі ж як і для людей, спробувала (сміється — авт. ). Чутливість зубів у тваринок різна, ні в якому разі не буду силувати та заламувати. У собак не має бути неприємного запаху з рота – це може бути ознакою наявності зубного каменю, чи проблем зі шлунково-кишковим трактом», – говорить дівчина.
Перш ніж заводити породисту тваринку потрібно мати достатньо знань про особливості її характеру, догляду за нею (дізнатися скільки коштують ті чи інші обов’язкові процедури), з яким проблемами можна зіштовхнутися, до яких хвороб є схильність.
«Часто стикаюся із ситуаціями, коли люди заводять породистих тваринок, ніби й усе про породу прочитали, а потім не осилюють догляд за нею. До прикладу, якщо вчасно не вичесувати шерсть, то утворюються ковтуни. Тварині неприємно, адже під ними шкіра пріє, можуть утворюватися рани. Також, варто розраховувати свій бюджет на догляд за тією чи іншою породою. Тварини – не іграшки, за ними потрібно доглядати з усією відповідальністю», – наголошує Руслана.
А завершуємо наше знайомство чудовим висловом французького письменника А. Сент-Екзюпері з повісті-казки «Маленький принц» – «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив».
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Нагадуємо, раніше ми писали: Забрали майже всіх: у Ніжині зооволонтери роздавали тварин з прикордоння Сумщини
Viber
Джерело: mynizhyn.com
2024-07-02 11:36:52