Чи треба поминати померлих трапезами на кладовищі: розмова з ніжинським священником
Радониця – батьківський день, коли згадують померлих родичів.
Традиційно особливий поминальний день у церкві встановлено в перший вівторок після великоднього тижня. У 2024 році Радониця випадає на 14 травня.
Чи треба поминати померлих трапезами на кладовищі – що каже священник. Штучні квіти – за чи проти ? У чому сенс свята Радониця і чи важливо саме в цей день йти на кладовище до померлих, аби пом’янути чи можна й напередодні?
MYNIZHYN розповів про це настоятель ніжинського собору Всіх Святих отець Сергій Чечин.
Чи треба поминати померлих трапезами на кладовищі ?
Поминальний обід після похорону можливий, але він не повинен переростати у трапезу.
Благочестиві християни, стурбовані горем втрати дорогої людини потребують спілкування!
Коли на похорон до спочилих приходять рідні, друзі, сусіди спочилих, вони повинні розрадити рідних своєю присутністю у їхньому горі.
Якщо рідні після погребіння запросять присутніх за трапезу, в подяку за те, що люди відірвалися від своїх справ, потратили час, разом провели покійного – не потрібно відмовлятися! Попереду у них перша самотня ніч без рідної людини.
Головне за поминальним столом – не їжа. Згадуйте спочилих добрим словом!
Пригадайте, якими вони були. Треба зробити все для того, щоб рідні, згадавши померлих, і їхні світлі справи, посміхнулися. І повірили в те, що життя продовжується.
Ви поруч! Це розлучення тимчасове і в порівнянні з вічністю – це секунди.
Буде загальне Воскресіння і зустріч з рідними.
І після цього, вже ніщо не зможе відділити нас від Бога та ближніх.
Штучні квіти – за чи проти ?
Штучні квіти на могилах наших рідних, це виявлення нашої ліні. Легше втикнути штучну квітку у землю, розвернутися, та піти додому. Але ж пам’ятайте! Вона не живе і не пахне і коріння не пускає! Ще і довкіллю шкодить!
У чому сенс свята Радониця і чи важливо саме в цей день йти на кладовище до померлих, аби пом’янути чи можна й напередодні?
Поминати рідних та близьких потрібно обов’язково у великі поминальні церковні дні, коли твориться Загальна поминальна служба. Бо в спільній молитві- велика сила.
Але не потрібно також забувати про особисту молитву. Якщо ж хтось з тієї або іншої поважної причини запізнився на Загальну поминальну молитву – нічого страшного! Прийдіть до церкви в найближчий слушний момент.
В подальшому старайтеся ці служби не пропускати. У поминальні дні ми йдемо на те місце, де поховані кісти наших рідних та близьких!
Місце це для нас мусить бути Святим! І відповідно поводитися ми там повинні достойно!
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Раніше ми публікували Великодній календар, традиції та обряди
Viber
Джерело: mynizhyn.com
2024-05-08 14:42:24