Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Обов’язковий технічний контроль авто на Чернігівщині: що варто про це знати

Обов’язковий технічний контроль: що він передбачає та які транспортні засоби підлягають обов’язковому технічному контролю, а які –  ні? Яка періодичність проходження? Які інновації в цій сфері.

На питання відповідає заступник начальника РСЦ ГСЦ МВС в Чернігівській області Людмила ДЕРКАЧ.

Що передбачає обов’язковий технічний контроль?

Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме:

  • системи гальмового і рульового керування;

  • зовнішніх світлових приладів;

  • пневматичних шин та коліс;

  • світлопропускання скла;

  • газобалонного обладнання (за наявності);

  • інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначено Постановою КМУ №137 від 30.01.2012 року.

Які транспортні засоби підлягають обов’язковому технічному контролю?

Транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов’язковому технічному контролю відповідно до статті 35 Закону України «Про дорожній рух».

Які транспортні засоби не підлягають обов’язковому технічному контролю?

  • легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби – незалежно від строку експлуатації;

  • легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них – із строком експлуатації до двох років.

  • технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України».

Яка періодичність проходження обов’язкового технічного контролю?

  • для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, із строком експлуатації більше двох років — кожні два роки;

  • для вантажних автомобілів незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тони, причепів до них із строком експлуатації більше двох років — кожні два роки;

  • для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тони, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації — щороку;

  • для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації — двічі на рік.

Обов’язковий технічний контроль транспортного засобу проводиться після здійснення його зовнішнього огляду з метою ідентифікації транспортного засобу, звірки ідентифікаційних номерів та номерних знаків транспортного засобу з даними реєстраційних документів, встановлення комплектності. Для проведення обов’язкового технічного контролю приймається повністю укомплектований, заправлений експлуатаційними рідинами (згідно з експлуатаційною документацією виробника) транспортний засіб за відсутності нашарувань бруду, що може вплинути на результати перевірки його технічного стану.

Суб’єкт проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів здійснює фото- та відеофіксацію процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу, про що попереджає замовника.

Проведення відеофіксації процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу не застосовуються під час воєнного стану і протягом шести місяців після його припинення або скасування.

У разі позитивного результату після проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу суб’єкт проведення ОТК складає протокол перевірки технічного стану транспортного засобу. Паперова копія протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу видається замовнику (водію). На вимогу замовника (водія) паперова копія виготовляється та видається на бланку протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу. У протоколі зазначається дата проведення наступного обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичності проходження ОТК.

У разі негативного результату або невідповідності даних у реєстраційних документах на транспортний засіб даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу , який видається замовнику. У разі встановлення незначної невідповідності технічного стану транспортного засобу дозволяється експлуатація транспортного засобу протягом трьох робочих днів з дати видачі акта невідповідності технічного стану транспортного засобу.

Пані Людмило, розкажіть які інновації в сфері обов’язкового технічного контролю запроваджено?

«З 25 серпня 2023 року запроваджено електронну форму протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.

З 22 березня 2024 року на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС з’явилась ще одна послуга, яка в режимі онлайн надається запитувачу протягом хвилини —   «Перевірка протоколу ОТК»

Розвиток цифрових технологій є одним з пріоритетних завдань у сфері надання адміністративних послуг. Це сприяє покращенню якості обслуговування та доступності громадян до державного сервісу. А такий сервіс дозволяє здійснювати перевірку наявності та дійсності протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу за такими критеріями:

  • номерний знак транспортного засобу;

  • номер протоколу ОТК;

  • VIN код.

Протоколи обов’язкового технічного контролю видані після 9 лютого 2024 року можна перевірити за допомогою сканування QR-коду, розміщеного на протоколі ОТК» – зазначила Людмила ДЕРКАЧ.

Як повідомляв MYNIZHYN, служби МВС Латвії активно допомагають колегам в Україні. Зокрема передають дрони та авто. Три автівки надійшло і до Головного управління національної поліції у Чернігівській області.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Freepik

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-03-28 09:51:56