Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим мити голову, щоб волосся не жирніло: поради дерматолога

Бажання мати гарне, доглянуте волосся є природним і зрозумілим. А от жирне волосся може завадити вам виглядати й відчувати себе найкращим чином.

Особливо коли волосся стає масним дуже швидко і ви не знаєте, чому саме. Чим мити голову, щоб волосся не жирніло – читайте в матеріалі.

Чому волосся швидко жирніє

Дерматолог, трихолог Маріанна Петришин зазначає, що волосся швидко жирніє через надмірну діяльність сальних залоз. В найгіршому випадку це може стати причиною випадіння волосся та появи лупи.

Причинами надмірної жирності волосся можуть стати:

  • гормональні збої в організмі;
  • прийом певних ліків;
  • неправильне, незбалансоване харчування;
  • спадковість;

За словами лікаря, це проблема, яка піддається корекції, однак, не варто займатися самодіагностикою та самолікування. Вирішити її можливо, однак краще це робити з допомогою лікаря.

Адже такі поради, як дати волоссю пережирніти не працюють. Навіть навпаки – рідке миття голови може стати причиною додаткових проблем зі шкірою голови та волоссям.

Адже, шкірне сало – це сприятливе середовище для розвитку хвороботворних бактерій.

Крім цього, фахівець вирізняє інші причини жирного волосся:

  1. Неправильно підібраний шампунь. Важливо щоб шампунь підходив вам саме по вашому типу волосся та шкіри. Тут ви мусите не економити. А для того, щоб дізнатися, який саме шампунь купити, краще пройти консультацію у трихолога, який допоможе вам у цьому.
  2. Миття волосся гарячою водою. Гаряча вода сприяє більшому виділенню себуму (підшкірного сала). Тому потрібно митися тільки теплою водою. А ще гаряча вода шкідлива для структури волосся. Адже як ви знаєте волосина це білок. А білок від високої температури згортається. Так само і наше волосся згортається з середини та стає ламким.
  3. Лягаєте спати з мокрою головою. Через те, що волосся довго тримає в собі вологу, а волога підсилює виділення себуму, і жирові залози активніші вночі, то ці два фактори є причиною того, що проснувшись зранку корінь волосся вже може бути жирним. Тому важливо лягати спати з повністю сухим волоссям. Або ж мити голову зранку.
  4. Не миєте гребінець. На гребінці після розчісування збираються мікрочастини та підшкірний жир. Тому важливо мити гребінці для волосся мінімум раз в 1 неділю. Адже весь той бруд який там зберігається ви автоматично переносите на своє чисте волосся під час розчісування.
  5. Миєте волосся занадто часто. Намагаючись підтримувати чистоту та свіжість волосся, ви самі стаєте причиною того, що волосся швидко жирніє біля коренів. Наприклад, при нормальному типі волосся миття голови щодня призводить до того, що порушується природний захисний шар шкіри та організм намагається захистити її, виділяючи себум інтенсивніше та у більшій кількості. І чим частіше ми миємо голову, тим жирнішою вона стає.

Чим мити голову, щоб волосся не жирніло: основні правила догляду 

  1. Перегляньте свій догляд. Вам потрібен безсульфатний шампунь для жирного типу шкіри й раз в місяць використовувати шампунь для глибокого очищення.
  2. Раз в тиждень робіть скрабування шкіри (можна використати морську сіль або спеціальні скраби в магазині).
  3. Застосовуйте бальзам по типу волосся довжини, а не шкіри.
  4. Перед миттям робіть масаж шкіри протягом 5 хв, так сальні залози почнуть працювати активніше, і ви усе змиєте шампунем.
  5. Ополіскування волосся після шампуню та бальзаму. Настій ромашки з лимоном для блондинок. Настій кропиви, шавлії, добової кори, хвоща – для брюнеток.
  6. Не сушіть волосся, а дайте йому висохнути самостійно. Або сушіть тільки холодним повітрям фену.
  7. Не розчісуйте волосся надто часто.
  8. Не використовуйте лаки, пінки, гелі, муси та інші косметичні засоби.
  9. Не їжте багато солодкого.
  10. Пийте багато води.
  11. Щоби рідше мити волосся через його жирний вигляд, може допомогти сухий шампунь або порошок, що вбирає жири.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-02 12:57:26