Як уникнути кристалізації меду – поради експерта
Бджоляр Доун Комбс у коментарі популярному британському онлайн-виданню дав кілька простих порад, як уникнути кристалізації меду, щоб він був, як свіжий, багато років.
– Хоча мед має різний смак і текстуру, він ризикує кристалізуватися практично в будь-якій формі. На щастя, цього легко уникнути, дотримуючись кількох простих правил зберігання, – каже Комбс.
За його словами, хтось зберігає мед строго в холодильнику, а хтось тримає його в прохолодній темній шафі.
Хоча для зберігання підходять обидва варіанти, любителі меду, за словами бджоляра, можуть продовжити термін зберігання солодкої субстанції, звернувши увагу на тип нектару, який вони купують.
– Це пов’язано з тим, що різні види меду краще зберігати в різних місцях і за різних температур, – стверджує експерт.
Коли справа доходить до сирого меду, упакованого прямо з вулика, Комбс рекомендує зберігати його в місцях з постійною температурою від 18 до 24°C.
За словами бджоляра, шафа поруч із плитою або духовкою найкраще підходить для такого рідкого меду, оскільки вона імітує тепле темне середовище вулика і запобігає кристалізації.
– Зберігання в прохолодному місці – гарний вибір, але майте на увазі, що в таких ситуаціях кристалізація відбуватиметься швидше, – каже Комбс.
Що ж стосується пастеризованого меду, який обробляється за високих температур, то його слід зберігати в теплому темному місці. Це оберігає його від кристалізації, яку багато людей розглядають як знак викинути банку і замінити її новою.
Але незалежно від того, де на кухні зберігається мед, одна річ, яка не підлягає обговоренню, це тип використовуваної ємності.
За словами Доун, мед завжди слід зберігати в скляному герметичному контейнері, щоб уникнути надмірної вологи. Це пов’язано з тим, що цукор, який міститься в меді, легко поглинає вологу з повітря під час зберігання в пластику.
І хоча мед має тривалий термін зберігання, зростання небажаних дріжджів може змінити його смак і текстуру.
З цієї причини скляні банки з герметичними кришками – найкращий варіант для найсвіжішого меду навіть через роки після його купівлі.
Як зазначає бджоляр і письменник зі США Френк Мортімер, дотримання цих простих правил може надати меду майже необмежений термін придатності. І навіть якщо відбувається кристалізація, його, як правило, можна їсти, хоча якість може бути не такою гарною.
Джерело: Express
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-30 13:26:51