Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Єврокомісія підготувала план з трьох етапів для нарощення виробництва боєприпасів

Єврокомісія хоче запропонувати країнам-членам триетапний план, який не тільки забезпечить постачання боєприпасів Україні, а й поповнить запаси в країнах ЄС. Про це пише Spiegel з посиланням на проєкт документа.

Перший етап плану передбачає негайне збільшення поставок боєприпасів, зокрема 155-мм артилерійських снарядів, в Україну. Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель незабаром запропонує додатковий пакет підтримки на суму €1 млрд для постачання боєприпасів, насамперед 155-мм снарядів.

Другий етап передбачає спільну закупівлю 155-мм боєприпасів Європейським оборонним агентством EDA, щоб заповнити прогалин у запасах країн ЄС і забезпечення постачання України в довгостроковій перспективі.

Зараз дивляться

А третій етап покликаний забезпечити довгострокове збільшення європейських потужностей з виробництва боєприпасів з урахуванням зміни безпекової ситуації.

Згідно з планом, надзвичайна допомога в межах першого компоненту надаватиметься за усталеною схемою: країни ЄС постачають Україні боєприпаси, а натомість отримують гроші з Європейського фонду миру.

У другому пункті документа йдеться, що члени ЄС та Україна повинні звести докупи свої потреби, щоб “розмістити масове замовлення і дати промисловості чіткий сигнал про попит”. На думку Єврокомісії, якщо промисловість буде впевнена, що такий попит існує, вона буде готова збільшити свої виробничі потужності в довгостроковій перспективі.

Наразі 25 з 27 країн ЄС і Норвегія вже висловили зацікавленість в участі в проєкті, який триватиме сім років.

Третій компонент має вирішити основну проблему: “швидке зменшення” запасів боєприпасів у країнах ЄС і недостатні потужності для їх виробництва, які тепер мають бути “швидко збільшені”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Очікується, що міністри оборони країн ЄС обговорять пропозиції на неформальній зустрічі в Стокгольмі на початку наступного тижня. Рішення можуть ухвалити на наступному саміті глав держав і урядів наприкінці березня.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-01 19:58:34