Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

70-річна корюківчанка «підхопила» коронавірус у під’їзді своєї багатоповерхівки

70-річна корюківчанка «підхопила» коронавірус у під'їзді своєї багатоповерхівки

У вівторок, 18 серпня, стало відомо, що на Корюківщині з’явився 17-й хворий на COVID-19. Це літня жителька міста з багатоповерхівки, – повідомляє інтернет-видання Сусіди.City.

Коронавірусну інфекцію виявили у 70-річної мешканки Корюківки, яка нікуди практично не ходить, бо пересувається за допомогою двох палиць. Мешкає вона у багатоповерховому будинку на першому поверсі. Інколи виходить посидіти на лавочці біля свого під’їзду.

Ольга Кузюра, завідувачка міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомила, що жінка занедужала 15 серпня, і її з двобічною застійною бронхопневмонією поклали до терапевтичного відділення Корюківської ЦРЛ.

Вона була п’ятим пацієнтом у палаті. Наступного дня в неї взяли аналіз на коронавірусну інфекцію. Поки надійшли результати, хвора двоє діб перебувала в терапії. Коли коронавірус підтвердився, її перевели до інфекційного відділення.

Двох сусідок по палаті відразу виписали з лікарні й відправили на двотижневу самоізоляцію. А двох, тяжкохворих, лишили на стаціонарному лікуванні. За ними, як і за 11-ма медпрацівниками будуть спостерігати два тижні.

Усі ці дні медики ходитимуть на роботу. Їм двічі на день вимірюватимуть температуру. А потім усім зроблять ПЛР-тестування. До терапевтичного відділення поки інших пацієнтів не прийматимуть.

Зараз триває процес виявлення контактів інфікованої жінки. Поки їх — 16. Це чоловік хворої, дві доньки, внук, сусіди по палаті та двоє їхніх відвідувачів з Семенівського й Коропського районів, що заходили до палати без засобів захисту. А також подруга, з якою близько спілкувалася хвора.

До контактних потрапили також четверо медичних працівників з шести, які приймали хвору: чергова лікарка, медсестра, фельдшер швидкої допомоги й санітарка. Вони приймали та оглядали пацієнтку без належних засобів захисту (маски, гумові рукавички).

Натомість лікар-хірург та двоє медпрацівників, які теж брали участь у цьому процесі, були належно захищені та самоізоляції не підлягають.

Де жінка могла заразитися

Звісно, це могло відбутися за непередбачуваних обставин. Але можна припустити, що інфікування відбулося у самому під’їзді. Річ у тому, що в цьому ж будинку і в цьому ж під’їзді мешкає чоловік, який перехворів на COVID-19.

Він понад три тижні перебував на самоізоляції. Двічі його аналізи були позитивними. Сидіти увесь цей час у квартирі корюківчанин, скоріш за все, не міг. Тож, якщо вірус якимось чином потрапив у загальне приміщення, жінка могла його «підхопити» рукою, потім потерти очі й інфікуватися.

Виникає запитання, а хто і як часто повинен проводити у такому випадку дезінфекцію у під’їзді.

70-річна корюківчанка «підхопила» коронавірус у під'їзді своєї багатоповерхівки

Ольга Кузюра каже, що їхня служба відразу обробила помешкання цього чоловіка і під’їзд, але повторно це робити вони не повинні. Це робиться одноразово. На початку карантину їхні працівники дезінфікували на замовлення міськради у громадських місцях лавки, урни, споруди на дитячих майданчиках.

Зараз, коли постійно збільшується кількість інфікованих у Корюківці та в інших районах (вони є міськрайонним відділом і обслуговують кілька районів) – їм елементарно бракує на це часу і кадрів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
20.08.2020