Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

7 фактів про нацгвардійця Вiталiя Марківа і справу проти нього

Італійський суд виправдав нацгвардійця Віталія Марківа у справі про сприяння в умисному вбивстві італійського фотокореспондента у 2014 році на Донбасі.

Факти ICTV зібрали інформацію про військовослужбовця НГУ – за що його засудили та які аргументи наводив захист українця.

7 фактів про Вiталiя Марківа і справу проти нього

  • Марківа визнали винним у сприянні умисному вбивству Андреа Роккеллі в травні 2014 року поблизу Слов’янська у Донецькій області.
  • Марківа із подвійним громадянством України та Італії було затримано у Болоньї 30 червня 2017 року, коли він вирішив відвідати матір.
  • Прокуратура Павії просила засудити Марківа до 17 років позбавлення волі.
  • Звинувачення вважає, що старший сержант Нацгвардії не вбивав кореспондента, але інформував керівництво НГУ про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica. Ті, зі свого боку, передавали інформацію військовим Збройних сил України, які, нібито, з мінометів відкрили вогонь по групі іноземних журналістів.
  • Захист нацгвардійця доводив, що Марків ніс службу не в тому секторі, де вбили Роккеллі. Обвинувачі відмовилися від слідчих дій на місці подій.
  • Українська сторона стверджує, що насправді італієць загинув від мінометного обстрілу з боку проросійських сил.
  • Марків був у Самообороні під час Євромайдану, після чого став волонтером, а пізніше військовослужбовцем Нацгвардії, в складі якої ніс службу під Слов’янськом.

Україна виграла апеляцію

3 листопада 2020 року в апеляційному суді присяжних Мілана відбулося вирішальне засідання щодо розгляду оскарження вироку 31-річному українському військовому Віталію Марківу.

За його результатами суд повністю виправдав нацгвардійця Марківа.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-03 21:48:35