Місто і регіон

63, 41 % виборців 209 округу зробили свій вибір – ПравдаТУТ Ніжин

У Чернігівській області на 20 годину 31 березня проголосувало 65, 34 % виборців, інформує ЦВК. У 209 окрузі – місто Ніжин, Варвинський, Ніжинський, Носівський, Срібнянський райони та частина Ічнянського району – проголосували 63, 41 % виборців.

У 205 окрузі із центром у Чернігові проголосували 69,46 % виборців. У 206 окрузі – частина Новозаводського району міста Чернігова, Ріпкинський та Чернігівський райони – проголосували 66,21 % виборців. У 207 окрузі – місто Новгород-Сіверський, Городнянський, Коропський, Корюківський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сновський, Сосницький райони, – проголосували 63,22 % виборців. У 208 окрузі – Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони та частина Ічнянського району – проголосували 63,97 % виборців. У 210 окрузі – місто Прилуки, Бобровицький, Козелецький, Прилуцький райони – проголосували 65,34 % виборців.

По всій Україні станом на 20 годину проголосували 63,5 % виборців.

Як проходили вибори в Вертіївці та в Ніжині, дізнавалися журналісти “Правда ТУТ. Ніжин”. 

За словами голови виборчої дільниці №465 с. Вертіївка (Вертіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.П.Кирпоноса) Оксани Бабич, станом на 18:43 із 1028 чоловік тут проголосувало 580. Це трохи більше 50 %. Найбільше – людей середнього віку та пенсіонерів (близько 70 %). Найменше – молоді (близько 30 %). “Деякі люди зі слабким зором просили роз’яснення змісту бюлетенів і процедурних моментів голосування, бо недобачали. Допомагали їм за необхідності. Проте загалом ніяких складнощів під час голосування в нас не було. Усе проходить спокійно, згуртовано, робота налагоджена”, – говорить Оксана Бабич.

Спеціальний кореспондент цієї ж виборчої дільниці Олександра Теслик додає, найбільш активно жителі Вертіївки голосували зранку та ввечері. Після 12. 00 було досить спокійно: “Відсоток явки виборців у нас зазвичай тримається на одному рівні – до 60 %. Частина людей похилого віку, яким важко пересуватися, перебувала в лікарнях. Ми не мали змоги “пробитися” до них. Засмутило, що право голосу на виборах вони таким чином втратили. Чимало людей прибуло з Ніжина (16 ніжинських вулиць перебувають на обслуговуванні Вертіївської сільської ради). Одна жіночка приїхала голосувати до нас, у школу, із Носівки. Людям небайдужа доля нашої країни. Люди хочуть змін”.

Надзвичайних ситуацій у Вертіївці та в Ніжині спостерігачами зафіксовано не було. Подекуди люди скаржились на відсутність порядкових номерів у виборчому бюлетені (прізвища кандидатів у президенти були подані в алфавітному порядку).

На ніжинській виборчій дільниці №740923 (ЗОШ №7) станом на 19: 32 активність виборців склала 60 %. Проголосувати в 7 школу прийшло 1350 чоловік (із 2258). Найбільш активно тут голосували з 11. 00 до 13. 00. Молоді майже не було.

“Із 20 з лишком студентів, які навчаються в Ніжині та проживають у гуртожитках, проголосувати до нас на дільницю прийшло лише 5. Вибори на нашій дільниці пройшли без порушень – ніяких селфі в кабінках та фальсифікації голосування не було”, – розповідає голова виборчої дільниці №740923 Олександр Ровенчин.

Член Ніжинської окружної виборчої комісії Тетяна Захарова відмічає, вчора була зафіксована одна усна заява про порушення. Вона стосувалася неправильного опломбування скриньки для голосування (ЗОШ №6).

“Заяву розглядатимемо на засіданні ОВК. Ми не можемо сказати, чи було правильно опломбовано скриньку, чи ні. Виносу бюлетеня з виборчої дільниці зареєстровано не було. Проте всі порушення зафіксувати не можна. Коли виймуть усі бюлетені, підрахують кількість “корінців”, можливо, можна буде побачити якісь невідповідності”, – каже Тетяна Захарова.

Фото Ігоря ВОЛОСЯНКІНА

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close