Новини Чернігова

6 років неволі за передачу росіянам інформації про ЗСУ: у Чернігові засудили матір чотирьох дітей

До шести років за ґратами засудили матір чотирьох дітей із Жукоток за передану росіянам інформацію про переміщення українських військових Чернігівщиною. Таке рішення ухвалила колегія суддів Чернігівського районного суду. Прокурор Костянтин Цуцол, який підтримував обвинувачення в суді, розповів, що за це жінка отримала винагороду — шість тисяч гривень. Обвинувачена це підтвердила. Заарештували її у вересні, з того часу жінка перебувала у слідчому ізоляторі.

“Діючи з корисливих мотивів, 9 серпня 2022 року за допомогою додатку Телеграм прив’язано до її абонентського номера, передала на належні номер представнику військових підрозділів збройних сил РФ, на ім’я Іван, на належний йому абонентський номер інформацію стосовно руху двох військових колон”, — зазначив прокурор.

Прокурор Чернігівської обласної прокуратури Костянтин Цуцол. ФОТО: Суспільне Чернігів

Під час судових засідань жінка визнала свою провину, вона розказала, що у липні 2022 року, на її номер почали надходити повідомлення, з пропозицією співпраці за винагороду. Спочатку Надія відмовилась.

“Після мого дня народження завітав чоловік, невідомий мені, спитав чи можна мені купити води? Я кажу: так, можна. Він зайшов, купив води, поки я давала здачу, він мені сказав, що я маю погодитись на те, що мені пропонують, інакше це може загрожувати моїй родині”, — розповіла жінка.

Згодом, розповіла підсудна, вона отримала повідомлення з проханням показати, де стоять військові.

6 років неволі за передачу росіянам інформацію про ЗСУ: у Чернігові засудили матір чотирьох дітей

Скрін з телефону підсудної. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Вони мені відповіли, що їм цікава будь-яка інформація, за яку вони готові платити, після цього я написала їм щодо руху колон, я спеціально не їздила, не вираховувала. Коли, куди? І яка колона поїхала і чому вона туди поїхала, я навмання написала”.

Прокурор надав суду інформацію, що передані жінкою дані були справжніми.

“На минулому засіданні ми досліджували протокол НСрД(негласних слідчих (розшукових) дій, — ред.), вашу переписку: там такі були цікаві від вас пропозиції за те, щоб і автомобіль вам потрібен для роботи, і водійське посвідчення вам треба. Вони вас запевняли: все це буде, бо ви не встигали виконувати свою поставлену задачу”.

Чому жінка це робила, дивіться у сюжеті:

У вилученому телефоні жительки Жукоток слідчі знайшли фотографії та голосові повідомлення росіянам. У вересні 2022 Надію Двойнос затримали та помістили до слідчого ізолятору.

6 років неволі за передачу росіянам інформацію про ЗСУ: у Чернігові засудили матір чотирьох дітей

Суддя Світлана Меженнікова виносить вирок Надії Двойнос. ФОТО: Суспільне Чернігів

Прокурор вимагав у судів вісім років позбавлення волі, враховуючи тяжкість злочину, захисник просив пом’якшити покарання, бо жінка має чотирьох малолітніх дітей. Чи звернеться до апеляції, підсудна поки не вирішила.

Детальніше у сюжеті:

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-05-22 19:00:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин