Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

58% українців проти жодних територіальних поступок – КМІС

Фото: Pixabay

Станом на початок жовтня цього року більшість українців – 58% – проти жодних територіальних поступок у повномасштабній війні з Росією.  

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). 

Більшість українців проти територіальних поступок  

За даними КМІС, у період з травня 2022 року до травня 2023 року близько 8-10% громадян України готові були піти на територіальні поступки, натомість абсолютна більшість – 82-87% – стабільно виступали проти жодних поступок.  

Однак, як свідчать результати опитувань, після травня минулого року фіксується поступове зростання частки тих українців, хто готовий погодитися на певні поступки територіями.  

Так, до кінця 2023 року готовність українців піти на територіальні поступки зросла до 19%, у лютому цього року – до 26%, у травні 2024 року – до 32%.  

За даними КМІС, між травнем і початком жовтня цього року ситуація фактично не змінилася – нині 32% громадян України готові до територіальних поступок. 

Водночас частка тих, хто не готовий йти на жодні поступки територіями України, відповідно, знижувалася до травня цього року і сягнула 55%.  

Однак попри складну ситуацію в країні станом на початок жовтня цього року більшість громадян – 58% – виступили проти жодних територіальних поступок.

Графік: КМІС

Результати опитування в розрізі регіону проживання 

Щодо результатів опитування в розрізі регіону проживання респондентів, то за даними КМІС, ситуація майже не змінилася на Заході і в Центрі. 

Там настрої майже ідентичні загальноукраїнським – 59-60% категорично проти жодних поступок. А 31-32% все ж готові до певних поступок. 

На Півдні України збільшилась кількість тих українців, хто категорично проти жодних територіальних поступок. Так, з 46% до 56%, переважно за рахунок меншої частки тих, хто не визначився зі своїми думками.  

Водночас частка тих, хто загалом готовий піти на певні поступки територіями України, не змінилася (36% у травні і 33% зараз). 

Враховуючи відносно невелику кількість респондентів на Сході України формально різниця в межах похибки, хоча на рівні тенденції можна говорити про зростання частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок (з 33% до 40%).  

Водночас попри все на Сході України 50% респондентів категорично проти територіальних поступок. 

Зазначимо, що опитування проводилося протягом 20 вересня – 3 жовтня цього року. 

Українців опитували методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, які підконтрольні українському уряду. Всього було опитано 2004 респонденти віком від 18 років.  

Зазначається, що статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% – для показників, близьких до 10%, 1,3% – для показників, близьких до 5%.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-12 14:03:00