Україна і світ

54% компаній перейшли на дистанційну роботу: як це вплинуло на зарплати і що буде далі

В Україні карантинні обмеження через поширення коронавірусу значно вплинули на формат роботи у більшості компаніях. Ба більше, якщо у когось заробітна плата не змінилась, то декому довелося змиритися з її скороченням.

У серпні понад 10 тис. користувачів OLX пройшли опитування щодо форми роботи під час карантину. Результати опитування читайте на Фактах ICTV.

Власники бізнесу про переваги та недоліки віддаленої роботи

Карантин змусив 54% компаній запровадити віддалений або частково віддалений формат роботи, а 46% – відмовилися від нововведення. Так, частка малого бізнесу, який не змінював формат роботи, становить 48%, середнього – 42%, а великого – 37%.

Лише 18% працівників повернулися до звичних робочих місць під час адаптивного карантину.

23% роботодавців прагнуть і надалі працювати віддалено, 32% планують поєднати формати роботи, а 45% – хочуть повернутися до офісної роботи.

57% роботодавців не зменшували оплату своїм працівникам під час карантину. Проте 7% довелося скоротити зарплати понад 50%

Серед переваг віддаленої роботи менеджмент компанії вбачає зменшення витрат на оренду офісу та його утримання, можливість наймати працівників з інших міст, а 17% відзначили більшу ефективність праці поза звичним форматом.

Також роботодавці назвали у низку недоліків: обмеження у діяльності компанії (складнощі з документообігом та інше), не можуть візуально стежити за роботою своїх працівників, додаткові сили на реорганізацію праці.

Віддалена робота в Україні – як на бізнес і працівників вплинув карантин

Працівники про віддалену роботу та скорочення зарплат

Карантин змінив формат роботи для 60% працівників, а 8% потрапили під скорочення штату.

28% почали працювати віддалено, ще приблизно 18% – частково віддалено, а 47% продовжили свою працю на звичному робочому місці.

Сфери, в яких найбільше працівників перейшли на віддалений формат роботи: освіта, туризм, бари та ресторани, банки та фінанси, краса та спорт.

Віддалена робота в Україні – як на бізнес і працівників вплинув карантин

У 53% працівників заробіток не змінив. Майже 44% опитаних заявили про його зменшення, а ще 3% – про збільшення.

Серед тих, у кого заробіток зменшився, у чверті він скоротився на 50%, ще у чверті – на 20-30%, і ще у чверті – на 10-20%.

Можна відзначити й деяку гендерну нерівність у питаннях заробітку. Найбільша частина опитаних чоловіків (28%) розповіли, що впродовж карантину їхня заробітна плата зменшилась на 10-20%, водночас така ж (28%) кількість жінок заявила про скорочення оплати праці на 50% і більше.

Віддалена робота у Facebook

Співробітники Facebook працюватимуть віддалено до липня 2021 року. Таке рішення ухвалило керівництво компанії через пандемію коронавірусу.

Кожному співробітнику для організації домашнього офісу виділять по $1 тис.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-02 17:52:43