Україна і світ

5 років катастрофи ІЛ-76: СБУ встановила причетність Кремля

Служба безпеки України встановила причетність Кремля до збиття українського військово-транспортного літака ІЛ-76, що сталося п’ять років тому у небі над Луганськом.

5 років катастрофи ІЛ-76: СБУ встановила причетність Кремля

Рівно 5 років тому військовий літак ІЛ-76 заходив на посадку на летовище, коли його підбили бойовики терористичної “ЛНР”.

Загинули всі, хто був на борту – сорок десантників та дев’ятеро членів екіпажу.

– Вражаючий своєю цинічністю злочин тоді сколихнув не лише Україну, але й всю світову спільноту, – зазначають в СБУ.

Служба безпеки має неспростовні докази, що рішення про збиття було прийняте в Кремлі та приведене у дію позаштатним підрозділом Головного управління Генштабу Збройних сил РФ, відомим як приватна військова компанія Вагнера.

Слідчі СБУ встановили, що злочинний наказ віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ЗС РФ генерал-майор Євгеній Нікіфоров, командирований на Донбас для здійснення воєнного вторгнення та окупації частини території суверенної країни.

5 років катастрофи ІЛ-76: СБУ встановила причетність Кремля

Більше того, виконавці вбивства українських воїнів – Дмитро Уткін, Андрій Гуральов та  Андрій Лебедєв, після повернення в Росію були відзначені Путіним офіційними державними нагородами орденами Мужності.

Нагадаємо, уночі 14 червня 2014 року літак з військовими заходив на посадку на летовище Луганська. Бойовики збили його з ПЗРК Ігла.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
14.06.2019