5 помилок під час використання грунтовки для стін
Правильна технологія оздоблювальних робіт – запорука того, що результат повною мірою виправдає очікування. Хороша грунтовка для стін відіграє ключову роль у підготовці поверхні для наступних шарів фарби, покращуючи зчеплення, довговічність і зовнішній вигляд фінішного покриття. І огляд поширених помилок при її нанесенні допоможе правильно нанести матеріал, щоб уникнути нерівномірного покриття, подальшого відшарування фарби та інших дефектів.
Ігнорування підготовки поверхні
Це може призвести до поганої адгезії ґрунтовки і фінішного покриття, а також до утворення бульбашок, тріщин і відшарувань. Тому перший крок – попереднє очищення і видалення з поверхні:
– пилу;
– бруду;
– олій;
– старої фарби;
– інших забруднювальних речовин.
Додатково рекомендовано задіяти шліфувальний папір або машинку для шліфування.
Неправильний вибір грунтовки
Використання невідповідного складу грунтовки для конкретного типу поверхні або умов експлуатації, що призведе до поганої адгезії, недостатнього захисту та інших проблем. Перед покупкою потрібно оцінити експлуатаційні характеристики матеріалу і його призначення. Не менш важливо переконатися в сумісності з фінішним покриттям.
Недотримання рекомендацій щодо нанесення
Купуючи матеріали відомих виробників, покупець отримує докладну інструкцію, в якій детально перераховані всі правила застосування складу:
– час висихання;
– способи нанесення;
– кількість шарів.
Важливо враховувати температуру і рівень вологості, за яких проходять роботи – це також впливає на результат і тривалість висихання.
Неправильне нанесення грунтовки
Щоб грунтовка глибокого проникнення правильно та рівно розподілилася, корисно дотримуватися таких правил:
– використовувати якісний інструмент для нанесення, такий як валик або пензель;
– послідовно наносити шар за шаром, з достатньою перервою між ними;
– уникати надмірної витрати матеріалу: краще зробити два тонких шари, ніж один товстий.
Неприпустимо ігнорувати і час сушіння: фінішне покриття може не отримати достатнього зчеплення з неправильно обробленою основою, що призводить до проблем з його міцністю і довговічністю. Важливо переконатися в повному висиханні нанесеного складу з урахуванням його типу і умов навколишнього середовища – і тільки після цього приступати до наступного етапу роботи.
Неправильне зберігання
Через замерзання, як і завершення терміну придатності, грунтовка може втратити свої властивості, стати менш ефективною або важко наноситись. Важливо суворо дотримуватися рекомендацій виробника на упаковці.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
02.08.2024