Україна і світ

5 головних традицій Великодня

Приготування крашанок та випікання пасок – найголовніші традиції Великодня, який у 2019 році припадає на 28 квітня.

5 головних традицій Великодня

До Великодня починають готуватися заздалегідь. Тому Страсний тиждень особливий.

Навіть ті, хто не постує, намагається цього тижня дотримуватися традицій – Факти ICTV нагадають головні.

Випікання паски

Сьогодні святкову паску можна купити у будь-якому магазині. Однак добрі господині намагаются випекти її власноруч.

Починали пекти паски традиційно в середу, робити це можна і в суботу.

Але найкращий день для випікання паски – Страсна п’ятниця. Кажуть, що один із символів Великдня, спечений у цей день, ніколи не покриється цвіллю.

Паску несуть разом з іншою їжею на богослужіння в ніч із суботи на неділю. А після служби ними обмінюються з близькими та рідними.

Розписування писанок

Ця традиція нараховує вже близько 8 тис. років. Писанка – символ Сонця, життя, його безсмерття, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя.

Із запровадженням християнства символіка писанки поступово змінилася. Вона стала символом радості і віри у Воскресіння Ісуса Христа як символу всепрощення.

Найкращий час для приготування писанок – Чистий четвер. Існує чотири види розписаних яєць – крапанка, дряпанка, крашанка та писанка.

Христос воскрес!традиційне вітання на Великдень

Вітати одне одного – христосуватися – люди починають одразу після Великоднього богослужіння.

Звичай велить цілуватися, обмінюючись крашанками. Приклад подають священики, які правлять службу. Під передзвін церковних дзвонів та спів великодніх пісень освячуються паски, писанки та все принесене у кошиках. Люди христосуються і поспішають додому – до родини.

Розговіння

Розпочинати Великодній сніданок (обід) треба з освяченої їжі, бажано з паски. Крашанками чи писанками христосуються – стукаються боками яєць.

Пригощання покійних

Прийнято у цей день поминати померлих родичів або тих, про кого невідомо зараз нічого. Щоб знайти їх, слід заховати в сухому теплому місці шматок паски й три крашанки. Усе це треба прикрити висохлою материнкою, яка є символом вічної надії. Або після обіду піти на могилку до рідних і пригостити їх свяченою їжею.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
25.04.2019

Close