Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

45% українців вважають реальною загрозу повномасштабного вторгнення РФ – опитування

45% українців вважають реальною загрозою можливе вторгнення Росії або ж введення її військ на територію України.

Про це свідчать дані соцопитування Українського інституту майбутнього.

За інформацією соціологів, майже половина громадян України вважають нарощування російської сили на кордонах з Україною серйозною загрозою нападу Росії.

Водночас третина опитаних переконані: якщо Росія введе війська на нашу територію, то очікується тривалий військовий конфлікт. Внаслідок якого країна-агресор зазнає поразки.

За результатами опитування, люди зі східних та південних регіонів найчастіше висловлювали думку, що все-таки буде тривалий військовий конфлікт, у якому Україна зазнає поразки.

Також 51% респондентів підтримує посилення українських кордонів військовим контингентом, повну мілітаризацію, мобілізацію та підготовку до протистояння в разі загрози нападу.

48% українців вважають за потрібне шукати партнерів і військової допомоги на Заході.

Натомість 38% підтримують варіант посилення пошуків дипломатичних шляхів вирішення конфлікту, ініціювання нового переговорного процесу, метою якого має стати посилення тиску на РФ.

Між тим 23% опитаних обрали активізацію переговорних процесів безпосередньо з Росією для пошуку компромісів.

Окрім того, 42% громадян вважають санкції Заходу проти РФ ефективними, але недостатніми для стримання агресії, 32% – малоефективними, адже Росія не реагує на них.

Водночас 7% респондентів виступають за автономію терористичним організаціям “Л/ДНР”.

Опитування UIF проводила з 4 до 19 квітня на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та Криму методом онлайн-анкетування. В онлайн-опитуванні взяли участь 1 148 респондентів. Статистична похибка не перевищує 3,5%.

Нарощування військ РФ

В кінці березня стало відомо, що  біля кордонів України.

За словами головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, таким чином Російська Федерація демонструє те, що вона не забула про свої незаконні плани з 2014 року.

Також нещодавно російські кораблі зайшли в Чорне море. У складі морських сил РФ – судна забезпечення, артилерійські та десантні катери.

Джерело: UIF

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-21 12:48:53