Місто і регіон

42-річний ніжинець незаконно вирив ставок: справа у судді


Ніжинською місцевою прокуратурою закінчено досудове розслідування за фактом безгосподарського використання земель, що спричинило порушення структури ґрунту та виведення земельної ділянки із сільськогосподарського обороту (ч.1  ст. 254 КК України.)


В ході досудового розслідування встановлено, що 42-річний мешканець м. Ніжина, будучи власником земельної ділянки розташованої в одному із сіл Ніжинського району, достовірно знаючи про заборону використовувати земельну ділянку не за цільовим призначенням, діючи умисно з метою створення штучної водойми, ігноруючи вимоги Земельного кодексу України, та Закону України «Про охорону земель», самовільно, без виготовлення документації із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, без отримання спеціального дозволу на зняття, зберігання та використання ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, збудував за допомогою спеціальної техніки (екскаватору) на земельній ділянці штучну водойму (ставок) площею 0,03 га., що призвело до порушення структури ґрунту та втрати можливості її використання за її цільовим призначенням – для ведення особистого селянського господарства, втрати можливості відтворення природних властивостей і використання її для вирощування сільськогосподарських культур, тобто до виведення земельної ділянки із сільськогосподарського обороту. 

Наразі обвинувальний акт скеровано до Ніжинського міськрайонного суду для розгляду.

За вказаний злочин чоловіка чекає покарання у виді штрафу до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4250 грн.) або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Ніжинська місцева прокуратура
Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: mynizhyn.com

Теги
Close