Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

40% рослин у світі на межі зникнення – звіт Королівського ботанічного саду

На саміті ООН вчені з Королівського ботанічного саду оприлюднили дослідження про ризики для біорізноманіття планети.  Вони виступили аби звернути увагу голів держав на цю проблему та закликали  разом боротися проти зменшення рослинності.

У дослідженні природоохоронці оцінили стан грибів та рослин у 42-х країнах.  Результат дослідження – 39,4% рослин під загрозою зникнення. Вчені пов’язують таку статистику із браком фінансування рослинної сфери у світі, та надлишковим збором врожаю.

Дослідники  занепокоєні  становищем  рослин, адже ще у 2016 році цей показник досягав 21%, що вказує на погіршення ситуації.  За звітом можуть зникнути 723 рослини, які використовуються у медицині.  Під час конференції вони зауважили,  що працюють  у пришвидченому режимі, аби встигнути зафіксувати всі види рослин.

– Нині ми використовуємо невелику частину рослин і грибів у світі, чи то для харчових продуктів, ліків або палива. Ми ігноруємо потенційну скарбницю диких видів про які ми тепер все більше знаємо, – стверджує голова природоохоронної діяльності в  районі Кью доктор Колін Клаб.

Через зміну клімату в Україні приживаються нові агрокультури

У результаті того, що в Україні як і у всьому світі змінюється клімат, ми можемо  вирощувати нові агрокультури. Агрономи прогнозують, що раніше для нас екзотичні продукти можуть поступово витіснити  зернові.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-30 16:25:57