Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

40% людей у всьому світі живуть із недіагностованим діабетом — дослідження

Згідно з результатами глобального огляду індустрії діабету 2023 року, наймасштабнішим опитуванням такого типу на сьогодні, близько 40% людей в усьому світі живуть із недіагностованим цукровим діабетом, а половина з тих, кому поставлено діагноз, не отримують лікування.

Як зазначається у звіті авторів огляду, більшість таких пацієнтів живуть в Африці (60%), за нею слідують Південно-Східна Азія (57%) і Західно-Тихоокеанський регіон (56%). Троє з чотирьох людей із цим захворюванням живуть у країнах із низьким і середнім рівнем доходу, де люди не завжди можуть отримати доступ до медичних послуг.

За словами дослідників, у всьому світі понад 530 компаній спеціалізуються на діагностиці діабету, але тільки 33 з них розташовані в Африці, Південно-Східній Азії та західній частині Тихого океану.

Зараз дивляться

В огляді розглядалися понад 2 800 компаній, 1 500 інвесторів і 80 центрів досліджень і розробок, що займаються цим захворюванням.

Різка нерівність у лікуванні підкреслює гостру необхідність поліпшити доступ до діабетичної допомоги в глобальному масштабі, роблять висновок автори глобального дослідження.

Згідно зі статистикою, 2021 року майже 7 млн смертей у всьому світі стали результатом діабету. І це попри те, що на лікування було витрачено понад $970 млрд.

Учені зазначають, що діабет перебуває на підйомі. За їхніми словами, швидка урбанізація та вплив кліматичної кризи на врожай призвели до збільшення використання дешевих оброблених продуктів харчування, які замінили в раціоні більш традиційні джерела їжі.

У поєднанні з переходом до більш сидячого способу життя, особливо в міських центрах, це призводить до підвищеного ризику розвитку діабету II типу, гіпертонії та деяких видів раку, зазначають профільні експерти.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-29 08:49:43