Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

25 жінок і дівчат віком від 14 до 25 років тримали в підвалі в Бучі і ґвалтували російські солдати – Денісова

Після п’яти тижнів російської окупації київське передмістя Буча – це територія жахів, повідомляє The New York Times у фотонарисі, зібраному за понад тиждень, проведений з чиновниками, волонтерами та десятками свідків у нещодавно звільненому місто.

– Докази свідчать, що росіяни вбивали необачно, а іноді й садистично, частково з помсти, написала The New York Times.

Українські чиновники повідомили, що станом на неділю в Бучі та її околицях виявили тіла понад 360 мирних жителів, у тому числі понад 250 загиблих від куль або осколків, які зараз розслідуються як військові злочини, повідомив головний прокурор Бучі Руслан Кравченко. Разом зі стратами та випадковими вбивствами є жахливі випадки катувань та сексуального насильства.

Один чоловік, який втік з дому разом з дружиною, коли російська бронеавтомобіль протаранив їхній паркан, сказав, що коли вони нарешті повернулися додому після того, як росіяни пішли, вони знайшли його “розграбованим, наповненим сміттям і пивними пляшками”, повідомляє Times.

– Тоді в погребі під садовим сараєм його племінник виявив тіло жінки. Вона була “шубі і нічого більше”. Поліція заявила, що їй поранили голову, і вони знайшли обгортки презерватива, використаний презерватив та інші ознаки, що перед стратою її тримали як сексуальну рабиню, – повідомляє Times.

Український омбудсмен з прав людини Людмила Денісова заявила, що зафіксувала багато жахливих випадків сексуального насильства з боку російських військ у Бучі та інших місцях, припускаючи, що зґвалтування частково були помстою за жорсткий опір українців, але також є зброєю російської війни.

– В одному випадку “близько 25 дівчат і жінок віком від 14 до 24 років були систематично зґвалтовані під час окупації в підвалі одного будинку в Бучі. Дев’ять з них вагітні, – розповіла Денісова BBC News. – Російські солдати сказали їм, що зґвалтують їх до такої міри, що вони не захочуть сексуального контакту з жодним чоловіком, щоб не дати їм народити українських дітей.

Вона каже, що вони отримали кілька дзвінків на гарячі лінії підтримки, а також отримують інформацію через канали в додатку для обміну повідомленнями Telegram.

– Нам зателефонувала 25-річна жінка, щоб розповісти, що її 16-річну сестру зґвалтували на вулиці на її очах. Вона сказала, що вони кричали: “Це станеться з кожною нацистською повією”, коли вони ґвалтували її сестру. – сказала Денісова.

Працівники ВВС запитали, чи можна оцінити масштаби сексуальних злочинів, скоєних російськими військами під час окупації.

– Наразі це неможливо, тому що не всі бажають нам розповісти, що з ними сталося. Більшість з них зараз звертаються за психологічною підтримкою, тому ми не можемо зафіксувати це як злочини, якщо вони не дадуть нам своїх свідчень, – сказала пані Денісова.

Вона каже, що Україна хоче, щоб ООН створила спеціальний трибунал, щоб особисто судити Володимира Путіна за звинуваченнями у військових злочинах, включаючи зґвалтування.

BBC також поговорила з жінкою, яка зазнала сексуального насильства.

50-річна жителька тихого сільського району за 70 км від Києва Ганна (ім’я змінене) Анна розповіла що 7 березня вона була вдома зі своїм чоловіком, коли увірвався іноземець.

– Погрожуючи зброєю він відвів мене до будинку неподалік і наказав роздягатися. Він постійно погрожував мені вбити, якщо я не зроблю, як він сказав. Потім почав мене ґвалтувати, – розповіла вона.

Анна описала свого нападника як молодого, худого чеченського бійця.

– Поки він мене ґвалтував, увійшли ще четверо солдатів. Я думала, що це кінець. Але вони його забрали. Більше я його не бачила, – сказала вона.

Анна повернулася додому і знайшла свого чоловіка. Він був поранений у живіт.

– Він намагався бігти за мною, щоб врятувати мене, але в нього влучили кулі, — сказала вона. Через бої чоловіка не змогли відвезти до лікарні. Через два дні він помер від отриманих травм.

Анна не переставала плакати, розповідаючи нам свою історію. Вона показала нам, де вона з сусідами поховала свого чоловіка. На могилі стоїть високий дерев’яний хрест. Анна розповіла, що контактує з місцевою лікарнею та отримує психологічну підтримку.

Іще одна жінка розказала, що після виходу росіян з їхнього села, вона в будинку знайшла віагру і багато пляшок.

Генеральна прокуратура України Ірина Венедіктова повідомила CNN, що її офіс розслідує 5 800 справ російських військових злочинів і наразі встановив особи понад 500 підозрюваних, у тому числі російських політиків, військових і пропагандистів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-12 16:51:32

Магазин Автозапчастин м.Ніжин