Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

200 метрів за 30 хвилин: підприємець з Чернігівщини винайшов верстат для нарізки тканини для маскувальних сіток

Підприємець з Городні на Чернігівщині Анатолій Лепень винайшов для місцевих волонтерів верстат для розрізання тканини. Він пришвидшує процес виготовлення маскувальних сіток. За словами волонтерки Наталії, тепер рулон довжиною у 200 метрів вони розрізають на смужки за пів години, — пише Суспільне Чернігів.

Пристій для розрізання тканини в Анатолія замовили волонтери, які хотіли таким чином пришвидшити процес створення маскувальних сіток. Чоловік виготовив його безкоштовно. Розповідає, креслення малював два тижні.

“А потім я виносив їх до цеху і віддавав хлопцям кожному по частині. Вони навіть не знали, що це виготовляється. Коли вже зробили та пофарбували, я вже пішов сам збирати. Придбав тканину метрів 10, щоб спробувати. Вийшли в цех, перевірили, нам сподобалось, зателефонували волонтерам і все віддали”.


Фото: Винахідник Анатолій Лепень. Джерело: Суспільне Чернігів

Собівартість такого верстата, за підрахунками Анатолія, близько 12 тисяч гривень. Він механічний, тому не залежить від електроенергії, що важливо в разі блекаутів. Також він не потребує особливих умов для розміщення. Максимальна ширина для рулону — один метр шістдесят сантиметрів.

“Його можна поставити в бус і відвезти в будь-яке місце. Там нарізати скільки потрібно рулонів і поїхати знову куди потрібно”.


Фото: Верстат для розрізання тканини для маскувальних сіток. Джерело: Суспільне Чернігів

Волонтерка Наталія розповідає, рулон тканини довжиною 200 метрів можна розрізати на ньому за пів години. Далі нарізані смужки ділять на стрічки.

“Ми їм робимо насічки, щоб у нас вийшла ялинка. Таким чином ми робимо її пухнастішою і воно краще вкриває сіточку яку ми плетемо”.


Фото: Волонтерка Наталія. Джерело: Суспільне Чернігів

10 волонтерок за день встигають зробити дві-три сітки.


Фото: Волонтерки плетуть маскувальні сітки для ЗСУ. Джерело: Суспільне Чернігів

Анатолій Лепень каже: вже отримував декілька дзвінків з інших громад, які теж хочуть зробити такий верстат.

“Креслення у нас на папері тільки, але я кажу приїжджайте. Все покажемо і розкажемо. А можливо у них щось і краще вийде, тоді ми чомусь і в них навчимось”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, Антоніна Василівна Костюшко, мама загиблого воїна з Ніжинщини Іллі Ренкаса передала на потреби Збройних Сил України власне авто «Nissan».

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-04-16 13:32:56