Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози.

20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози.

Цей день встановлений в Україні з метою активізації діяльності із запобігання виникненню та поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми.

Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. За даними ВООЗ, щороку у світі реєструється понад 650 тисяч нових випадків раку грудей. Безумовно, найчастіше захворювання фіксують у жінок, але й чоловіки не захищені від нього, хоча й трапляється воно в них значно рідше.

За інформацією Чернігівського медичного центру сучасної онкології, минулого року в області рак молочної залози виявлено у 324 осіб, а померло через цю хворобу 138 людей. За 9 місяців 2021 року рак молочної залози виявлено у 262 особи, померло – 70 людей. На жаль, від цієї патології ніхто не застрахований, вона може бути діагностована в будь-якому віці. Найвищі показники захворюваності на рак молочної залози реєструється серед жінок віком понад 60 років, хоча вже з 30 років істотно частішають випадки захворювання. Рак виліковний за умови його виявлення на I стадії – у 95% жінок, на II стадії – у 80%, на III стадії – у 50% жінок. На жаль, саме пізнє виявлення цього захворювання призводить до того, що кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.

Тому головне для жінки – знати про ті чинники, що можуть спричинити захворювання. Серед причин, які здатні викликати рак молочної залози: спадковість (коли в однієї з родичок першої лінії – мама, бабуся, сестра, тітка – був виявлений рак грудей); відсутність вагітностей і пологів; перша вагітність у 30 років і старше; вік старше 40 років; ранній початок менструацій – у віці до 12 років; пізня менопауза – після 55 років; безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, а також гормональної замісної терапії у менопаузі; цукровий діабет; надмірна вага та ожиріння; куріння; зловживання алкоголем; гіпертонічна хвороба; перенесений раніше рак грудей або рак яєчника; вплив джерел радіації.

Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю та підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря: мамолога – не рідше одного разу на 1–2 роки; жінкам старше 50 років – кожні два роки здійснювати мамографічні обстеження.

Також усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози. Звертати увагу слід на такі прояви, як прозорі або кров’янисті виділення з грудей; втягнення соска у зв’язку з проростанням пухлини в шкіру; зміна кольору або структури шкіри грудей (набряк, збільшення або зменшення розмірів); ущільнення або новоутворення у молочних залозах; ерозії, кірочки, лусочки, виразки в зоні соска, ареоли; збільшення пахвових або надключичних лімфовузлів.

У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно зверніться до свого лікаря. Сучасна онкологічна служба має у своєму арсеналі ефективні методи лікування раку молочної залози. Головне – своєчасне звернутися як по консультацію, так і для лікування.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

20.10.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин