Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

$20 тисяч за вплив на ТЦК та ВЛК: про підозру повідомлено командиру взводу

За процесуального керівництва Спецпрокуратури у сфері оборони Східного регіону повідомлено про підозру командиру взводу окремої механізованої бригади ЗСУ.

Про це повідомила Спецпрокуратура Східного регіону.

За даними слідства, військовослужбовець, діючи умисно з корисливих мотивів, вимагав 20 000 доларів США за здійснення впливу на посадових осіб одного з ОТЦК та СП і лікарів ВЛК, які діють при зазначеному ОТЦК та СП, щодо прийняття рішення про визнання громадянина непридатним до військової служби та виключення його з військового обліку.

За задумом підозрюваного, це мало відбутися без присутності громадянина та за відсутності будь-яких медичних показань.

У середині липня 2026 року підозрюваний зустрівся з раніше знайомим громадянином та повідомив, що завдяки особистим зв’язкам може вирішити питання щодо отримання відповідних документів. Їх наявність, зокрема, дала б громадянину можливість безперешкодно перетнути державний кордон України.

У подальшому військовослужбовець неодноразово підтверджував свою вимогу та повідомляв про необхідність надати копії особистих документів. При цьому завуальовано погрожував, що у разі їх ненадання громадянина можуть позбавити наявного бронювання та мобілізувати до лав ЗСУ.

Наприкінці серпня 2026 року у Харкові військовослужбовець, перебуваючи у своєму автомобілі, одержав від громадянина 20 000 доларів США. Після отримання неправомірної вигоди його затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 369-2 КК України — одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

За клопотанням прокурора судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у сумі 891 904 грн.

Досудове розслідування здійснює СУ ГУ НП у Харківській області, за оперативного супроводу ДСР НП України Харківської області.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform

Back to top button