Місто і регіон

20 січня – Всесвітній день снігу (Міжнародний день зимових видів спорту) – ПравдаТУТ Ніжин

Сім років тому в світі з’явилася ще одна гарна традиція. Починаючи з зими 2012 року, в передостанню неділю січня, з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS), відзначається нове свято — Всесвітній день снігу (World Snow Day). Інша його назва — Міжнародний день зимових видів спорту. Про це написали на сайті Чернігівський монітор.

На щастя, сьогодні прогноз головного синоптика України справдився й для “молодого” свята є всі умови: сніг, мороз, неймовірна краса навкруги.

Мета свята, як зазначили його засновники, підвищити інтерес до зимових видів спорту та залучити молодь до активного способу життя.

За задумом FIS, в цей день повинні проходити «сніжні фестивалі», під час яких діти та дорослі зможуть взяти участь у змаганнях на ковзанах, лижах або сноубордах. Як замислюють організатори, «цей день дасть всім можливість насолодитися снігом, познайомитися з кимось і зануритися в світле майбутнє зимових видів спорту, які будуть сприйматися не тільки як змагання, але і як розвага».

“Сьогоднішні діти часто дивляться в майбутнє з песимізмом, і ми сподіваємося, що завдяки цьому заходу ми зможемо показати їм та їхнім сім’ям, скільки задоволення вони можуть отримати завдяки снігу, зберігаючи при цьому здоровий, безпечний і екологічний спосіб життя,”- заявив президент Міжнародної федерації лижного спорту Джан-Франко Каспер.

Організація цього свята стала другим кроком в реалізації програми FIS «Виведемо дітей на сніг». Дата проведення Дня снігу обрана невипадково: в кінці січня, коли закінчується сезон різдвяних і новорічних канікул, важливо привернути увагу до гірськолижних курортів.

Якщо в перший рік проведення свята участь у ньому взяли понад 20 країн світу, серед яких США, Канада, Австралія, Швейцарія, Фінляндія, Німеччина, Великобританія, Норвегія, Польща, Туреччина, Казахстан, Україна та інші , то до другого року готовність підтримати міжнародний фестиваль висловили вже близько 40 держав. Що цікаво, в їх числі не тільки традиційні «гірськолижні» країни (Швейцарія, Фінляндія чи Норвегія), а й менш відомі в цьому сенсі Угорщина, Японія, Естонія і, навіть, Пакистан.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua