Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

125 км на одному заряді: раціоналізатор з Борзнянщини змайстрував електробайк «Пантера»

125 км на одному заряді: раціоналізатор з Борзнянщини змайстрував електробайк «Пантера»

28-річний Олександр Будня із Сиволожа, що на Борзнянщині, власноруч склав електробайк, який здатний проїхати на одному заряді 125 кілометрів.

Максимальна швидкість, яку розвиває винахід на колесах, – 50 кілометрів на годину.

Хоча на ньому і стоять колеса з велосипеда, однак на рамі немає педалей. Свій винахід Олександр Бундя назвав «Пантерою».

«Пантера» раціоналізатора з Сиволожа, це – щось середнє між велосипедом та мотоциклом. Власне, педалі там і не потрібні: натиснув кнопку, витиснув гашетку – і вперед!

«До цього в мене був електровелосипед, який я переобладнав із гірського. Захотілося зробити щось комфортніше, і ось зробив «Пантеру», – каже конструктор-самоучка.

Копіювати чужі вироби Олександр Бундя не захотів, тому вирішив змайструвати своє. Конструкторську науку освоював на спеціалізованих форумах в Інтернеті.

«Раму зварив із старого велосипеда та метало профілю, сидіння зробив із дошки, поролону та старої замшевої куртки. Переднє колесо, заднє мотор-колесо, контролер та батарею взяв із старого електровелосипеда. Тут також стоїть міні-комп’ютер, який показує швидкість, дальність, температуру повітря, час», – розповідає винахідник.

Коли ж сільський винахідник поставив «Пантеру» на колеса, виявилось, що однієї батареї замало.

Відтак він замовив та поставив додатковий акумулятор. Для повної зарядки обох батарей потрібно 3-4 години. Заряджає їх від звичайної розетки за допомогою спеціального зарядного пристрою.

За словами Олександра Бунді, при повній зарядці його електоробайк здатен здолати шлях, протяжністю 125 кілометрів. Цього достатньо, аби з’їздити до Борзни чи Ніжина і повернутись назад, ще й батарея не розрядиться.

За словами Олександра, собівартість такого виробу складає близько 30 тисяч гривень.

Винахідник мріє і про те, щоб колись власноруч скласти і свій перший електрокар.

Джерело – газета «Чернігівщина», Віталій Назаренко; Gorod.cn.ua

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.05.2021