Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

120 літрів медичного кисню за хвилину: у чернігівській лікарні №3 запрацювала власна киснева станція

120 літрів медичного кисню за хвилину: у чернігівській лікарні №3 запрацювала власна киснева станція

У Чернігівській міській лікарні №3 встановили автономну станцію, що може виробляти 120 літрів медичного кисню за хвилину і безперебійно постачати його для 25 пацієнтів одночасно. Насамперед ковідного відділення хворим із важкими пневмоніями, а в подальшому також до реанімацій інтенсивної терапії, хірургії, тощо.

Придбати обладнання вдалося із коштів медичної субвенції. І від минулого тижня його запустили у тестовому режимі.

«Тут є два генератори, які генерують кисень, який передається на компресор, який знаходять в тому приміщенні, далі шляхом підвищення тиску заходить в систему киснезабезпечення всієї лікарні», – розповів генеральний директор Чернігівської міської лікарні №3 Віктор Янголь.

Подивитися як працює киснева станція, приїхав і Владислав Атрошенко. Для міста – це заклад, який є опорним у боротьбі з коронавірусною інфекцією, це зменшує залежність від поставок рідного кисню, а людям – гарантує доступ до життєвонеобхідного.

Станом на ранок 26 квітня у лікарні на ліжках перебувало 108 хворих і ще 6 додалося за кілька годин. Натомість без кисневої підтримки із них можуть обходитися лише 20%.

«Коли зараз на піку чергова хвиля коронавірусу, то це дійсно наші додаткові можливості – самим генерувати кисень, а не закуповувати його зовні. Були тижні, коли ми хвилювалися, бо у нас кисню лишалося на декілька днів. Сьогодні цієї проблеми не існує», – зазначив міський голова.

За словами Віктора Янголя на даний момент у лікарні 85 пацієнтів зі всіх, які знаходяться на лікуванні на кисневій підтримці, а це більше 80%.

«У нас є 4 креоциліндри, які заповнювалися два рази на тиждень. Є 25 балонів і 85 індивідуальних концентраторів. Тому та нагальна потреба у кисні вирішена завдяки цій станції, яку ми запустили в роботу», – каже лікар.

Облаштована киснева станція на горішньому поверсі у технічному приміщенні, вона має широкий доступ до повітря та не заважає людям. Таку ж нині монтують і на базі міської лікарні №2.

«Система дороговартісна. Вона коштує більше 4 мільйона 300 тисяч гривень. Виробник: Сполучені Штати Америки. На сьогодні ми поки що не вбачаємо необхідності тиражувати подібну систему в інших лікарнях. Маємо таку думку, що цього обладнання поки що нам буде достатньо», – сказав Атрошенко.

Спільно коштом держави і закладу з дня на день у 3-й лікарні почне діяти і власна ПЛР-лабораторія, що провела пробне тестування і вже на етапі отримання ліцензії. Після сертифікації вона зможе робити до 48 обстежень за зміну і тестувати пацієнтів міста у разі перевантаження обласного лабораторного центру, де досліджуються усі матеріали на «ковід».

Джерело сюжет телеканалу «Дитинець».

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
27.04.2021