Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

11 років в’язниці – за вбивство героя Дебальцева: на Чернігівщині засудили побратима

11 років в’язниці - за вбивство героя Дебальцева: на Чернігівщині засудили побратима

Чернігівський апеляційний суд залишив у силі вирок (11 років ув’язнення) військовому за умисне вбивство в стані алкогольного сп'яніння свого товариша по службі.

Про таке рішення Феміди від 8 червня повідомили у прес-службі Спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері Центрального регіону України.

"Завдяки ретельно зібраній доказовій базі, Чернігівський апеляційний суд визнав доведеним повністю висунуте військовослужбовцю обвинувачення за ч.1 ст.115 КК України. Суд також визнав законним вирок суду першої інстанції і призначене обвинуваченому покарання у вигляді 11 років позбавлення волі залишив без змін", – йдеться у повідомленні.

За даними тієї ж прес-служби, військовослужбовець-контрактник ЗСУ обвинувачувався в тому, що в січні 2017 року, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вбив свого товариша по службі під час сварки неподалік від пасажирської залізничної станції Вересоч, розташованої в Чернігівській області.

27 листопада 2017 суд першої інстанції визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років. Обвинувачений своєї провини не визнав і подав до суду апеляцію з метою скасування вироку.

У прес-службі Чернігівського апеляційного суду утрималися від коментарів. Лише зазначили: тепер вирок має набрати чинності.

Згідно до повідомлень ЗМІ, жертвою вбивства став колишній учасник АТО, захисник плацдарму під Дебальцево, 35-річний Микола Кривонос, уродженець Махнівки на Борзнянщині. Він зазнав контузії під час служби (2014-2015 роки) оператором-навідником БМП, лікувався. Потім служив у Збройних силах на контракті.

У січні 2017 року Кривонос гостював у побратима, 26-річного Сергія Орищенка, у Вересочі на Куликівщині. Увечері, після спільного розпиття алкоголю, господар пішов проводжати гостя на електричку. Після того Микола зник. Менше, ніж за місяць, його тіло, вкрите гілками, знайшли у лісопосадці поблизу залізничної станції Вересоч. Причиною смерті експерти визначили черепно-мозкову травму – побиття арматурою. Орищенко своєї вини не визнав і на першому суді заявив дружині: не винен, його підставили.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
11.06.2021